18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Szaleńcza jazda wywrotką po ul. Bałtyckiej nie zostanie zakwalifikowana jako wypadek

OlsztynSzaleńcza jazda wywrotką po ul. Bałtyckiej nie zostanie zakwalifikowana jako wypadek

W Olsztynie doszło do szokującego wypadku. Pijany kierowca ciężarówki staranował samochody osobowe i wjechał w pełen pasażerów autobus miejski. To dramatyczne zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór (27 maja) na ulicy Bałtyckiej.

reklama

Chwile grozy na ulicy Bałtyckiej

Wypadek rozegrał się po godzinie 19:00 w okolicy skrzyżowania ul. Bałtyckiej z al. Przyjaciół. Zdjęcia i nagrania z miejskiego systemu monitoringu, które wyciekły do mediów, ukazują, jak poważne były skutki tego zdarzenia.

* nagranie wideo z wypadku poniżej

reklama

Rozpędzona ciężarówka przemierzyła czteropasmową drogę, niszcząc kolejne pojazdy na swojej trasie. Dramatyczny przebieg wydarzeń mógł skończyć się katastrofalnie, gdy ciężarówka zderzyła się z autobusem miejskim i zdemolowała przystanek autobusowy. W autobusie, oprócz kierowcy, przebywało 15 osób, w tym kobieta w ciąży, a łącznie w zdarzeniu uczestniczyło 26 osób. Zakłócenia w ruchu drogowym spowodowane wypadkiem utrzymywały się aż do trzeciej w nocy.

W poniedziałkowy wieczór pojawiły się dramatyczne informacje o kilkunastu osobach z poważnymi obrażeniami zagrażającymi życiu. Dziś rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie poinformował, że szpitale opuściło już 13 osób poszkodowanych w wypadku, w tym kierowca ciężarówki, który został przewieziony bezpośrednio do aresztu. Jedna osoba nadal pozostaje pod obserwacją. Materiały dotyczące sprawy zostały przekazane do prokuratury.

Kierowca ciężarówki, będąc pod wpływem alkoholu – miał ponad dwa promile alkoholu we krwi – stracił kontrolę nad pojazdem i spowodował kolizję z innymi pojazdami. Sprawcą wypadku jest cudzoziemiec.

reklama

Prokuratura bada sprawę

Daniel Brodowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, wskazał, że śledczy analizują sprawę i materiały, w tym zabezpieczony monitoring. Większość osób ma lekkie obrażenia, które nie zagrażają życiu i są przewidziane na okres krótszy niż siedem dni. Dodał także, że zdarzenie to prawdopodobnie nie zostanie zakwalifikowane jako wypadek, ale jako sprowadzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Słowianin
28 maja 2024 14:18

Jak piękna nowomowa – cudzoziemiec, a wystarczyłoby rzetelnie napisać Ukrainiec.

Nikt
28 maja 2024 15:33

Cudzoziemca należy natychmiast przekazać za Bug na jego ziemię i oddać w ręce tamtejszej SBU… front wschodni to najlepsza kara, tam Rosjanie nauczą go pić za kierownicą

Polecane