7 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Są informacje ze szpitala. Wiadomo co z poszkodowanymi w katastrofie na ul. Bałtyckiej

OlsztynSą informacje ze szpitala. Wiadomo co z poszkodowanymi w katastrofie na ul....

W poniedziałek (27 maja) wieczorem ok. godziny 19.00, doszło do przerażającego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, gdzie kierowca wywrotki po utracie kontroli nad pojazdem staranował cztery samochody osobowe, a następnie zderzył się z tyłem autobusu miejskiego. W wyniku zdarzenia ciężarówka spadła ze skarpy na ścieżkę rowerową. Sprawca, 42-letni obcokrajowiec, był pijany, co potwierdziły badania, które wskazały ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

reklama

Według relacji świadków, przed wypadkiem kierowca ciężarówki poruszał się niebezpiecznie od krawężnika do krawężnika, a momentami nawet pod prąd. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring miejski.

* nagranie wideo z wypadku poniżej

reklama

Oficer prasowy miejscowej policji, mł. asp. Jacek Wilczewski, podał, że w wypadku poszkodowanych zostało 26 osób. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe, które przewiozły 14 osób do szpitala z poważnymi obrażeniami. Na szczęście, wszystkie osoby były przytomne w momencie przybycia pomocników.

Najnowsze informacje mówią, że z 14 hospitalizowanych poszkodowanych, 13 opuściło już szpitale, a ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Obrażenia osób poszkodowanych są poniżej 7 dni. Jedna osoba pozostała na obserwacji.

Sprawca wypadku, jak podaje policja-obcokrajowiec, po krótkim pobycie w szpitalu, trafił do aresztu. Oczekuje na postawienie zarzutów przez prokuraturę, która rozważa zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, co grozi karą od roku do 10 lat więzienia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Aggg
28 maja 2024 11:35

Oby tylko nie zmniejszyli wyroku że względu że jest prawdopodobnie z naszej wschodniej granicy gdzie toczy się wojna.

Donald
29 maja 2024 19:23

przybysz za wschodniej granicy, wyjdzie na wolność i dalej będzie śmigał po drogach

Polecane