10 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Wiemy kim jest kierowca, który staranował wywrotką autobus i cztery samochody

OlsztynWiemy kim jest kierowca, który staranował wywrotką autobus i cztery samochody

W poniedziałek, 27 maja, doszło do tragicznego wypadku drogowego na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. 42-letni kierowca wywrotki, będąc pod wpływem alkoholu, staranował autobus miejski oraz cztery samochody osobowe, a następnie uderzył w wiatę przystankową i wjechał do głębokiego rowu. Kilkanaście osób zostało rannych, jednak policja podkreśla, że cudem nikt nie zginął.

reklama

* nagranie wideo z wypadku poniżej

Przebieg wypadku

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (27.05.2024) w pobliżu zespołu szkół ekonomicznych. Policja otrzymała zgłoszenie o godzinie popołudniowej i natychmiast wysłała na miejsce patrol. – Policjanci przybyli na miejsce już w czasie, gdy trwała akcja ratunkowa, więc pomogliśmy strażakom i służbom medycznym w ratowaniu życia – relacjonuje mł. asp. Jacek Wilczewski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

reklama

W wypadku uczestniczyło 26 osób, z czego 12 zostało przetransportowanych do szpitala. Do szpitala trafił także kierowca ciężarówki, który został wstępnie uznany za sprawcę zdarzenia. – Kierowca jadąc ulicą Bałtycką od strony Gutkowa w stronę centrum miasta stracił panowanie nad kierownicą, zjeżdżał na przeciwne pasy ruchu, staranował cztery pojazdy osobowe, z czego jeden dachował, następnie zawadził o wiatę przystankową i uderzył tył autobusu komunikacji miejskiej – dodaje Wilczewski.

Kierowca miał ponad 2 promile

Kierowca ciężarówki miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obecnie przebywa w pomieszczeniu dla zatrzymanych w KMP Olsztyn, gdzie trzeźwieje, a policjanci czekają na możliwość przeprowadzenia dalszych czynności wyjaśniających. Według nieoficjalnych informacji krążących w internecie, kierowca jest 42-letnim obywatelem Ukrainy, jednak policja nie potwierdza tych doniesień. Mężczyzna miał wracać z pracy w chwili wypadku. Jak się okazuje nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń.

reklama

“To cud, że nikt nie zginął”

Na szczęście żadna osoba nie znajdowała się w pobliżu przystanku w momencie wypadku, dzięki czemu nikt z pieszych nie ucierpiał. – Całe szczęście ta ciężarówka była pusta, nie miała załadunku, ponieważ z załadunkiem mogłaby osiągnąć większą moc. To cud, że w tak poważnym zdarzeniu nikt nie zginął – mówi mł. asp. Jacek Wilczewski.

Dochodzenie pod nadzorem prokuratury

Komenda Miejska Policji w Olsztynie prowadzi dochodzenie pod kątem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Jeśli kierowca usłyszy takie zarzuty, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ciężarówka, którą kierował 42-latek, prawdopodobnie należy do prywatnej firmy budowlanej z powiatu nowomiejskiego.

Stan poszkodowanych

Stan poszkodowanych stopniowo się poprawia. Początkowo pojawiały się informacje o kobiecie w ciąży, która miała poronić w wyniku wypadku, jednak na szczęście okazały się one nieprawdziwe.

Policja i prokuratura będą kontynuować śledztwo, aby dokładnie ustalić przyczyny i przebieg tego dramatycznego zdarzenia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tomasz
28 maja 2024 13:18

To nasz brat i wielki przyjaciel zza Bugu

Zdzich
28 maja 2024 13:10

Jak z ukrainy to do siebie na pseudo wojnę!!!!!

Polecane