17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Kierowca ciężarówki, która staranowała autobus, tłumaczył się w karetce, jak doszło do kolizji

OlsztynKierowca ciężarówki, która staranowała autobus, tłumaczył się w karetce, jak doszło do...

Tragiczny wypadek na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie miał miejsce w poniedziałek 27 maja około godziny 19. Ciężarówka służąca do przewozu żwiru, najpierw uderzyła w cztery samochody osobowe na światłach, powodując dachowanie jednego z nich, a następnie zderzyła się z tyłem autobusu miejskiego, który stał na przystanku. Następnie zjechała po skarpie wprost na ścieżkę rowerową.

reklama

Według rzecznika warmińsko-mazurskiej straży pożarnej, Grzegorza Różańskiego, w wyniku zdarzenia, pięć z 12 hospitalizowanych osób miało obrażenia zagrażające życiu, ale były przytomne. Najciężej poszkodowani to pasażerowie autobusu, którzy odnieśli wielonarządowe urazy. Większość osób poszkodowanych już wyszła ze szpitali, jedna osoba pozostaje pod obserwacją.

Kierowca ciężarówki, który przeżył wypadek bez poważnych obrażeń, był nietrzeźwy – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak podaje PAP podczas badania w karetce na zawartość alkoholu w organizmie, kierowca ciężarówki tłumaczył obecnym, że przyczyną wypadku było zablokowanie się hamulców. Dodatkowo, oficer prasowy olsztyńskiej policji, Jacek Wilczewski, wskazał, że kierowca ciężarówki jest obcokrajowcem, ale nie podano jego narodowości.

reklama

* nagranie wideo z wypadku poniżej

Do akcji ratunkowej skierowano 12 samochodów pożarniczych i 48 strażaków, a także załogi karetek i policjantów. W wyniku wypadku zamknięto fragment ulicy Bałtyckiej. Na jezdnię wyciekły płynne substancje z pojazdów, które są neutralizowane przez strażaków. Dochodzenie w tej sprawie trwa, a decyzję o kwalifikacji prawnej wypadku podejmie prokurator po analizie zebranych dowodów.

Kierowca ciężarówki, która staranowała autobus, tłumaczył się w karetce, jak doszło do kolizji ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Morti
28 maja 2024 16:00

Hmm trochę nie logiczne to “Zablokowanie” bo z reguły zablokowanie, jak sama nazwa mówi blokuje koła do dalszej jazdy. Poza tym, czy tego typu ciężarówki nie działają na zasadzie powietrza w przewodach ??. Jak brak powietrza w przewodach to koła są zblokowana, do momentu wprowadzenia odpowiedniego ciśnienia do przewodów ???. Mogę się też w tej kwestii mylić. Poprawcie mnie jeśli tak jest

Elab
28 maja 2024 18:23

Ciekawe dlaczego nikt oficjalnie nie chce powiedzieć o jaką narodowość chodzi?

Polecane