18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Wywrotka wbiła się w autobus miejski. Kierowca pijany. Poszkodowanych 26 osób

OlsztynWywrotka wbiła się w autobus miejski. Kierowca pijany. Poszkodowanych 26 osób

W poniedziałek, 27 maja, około godziny 19:00 na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie doszło do poważnego wypadku drogowego, w którym uczestniczyły cztery samochody osobowe, ciężarówka typu wywrotka oraz autobus komunikacji miejskiej. W wyniku zderzenia poszkodowanych zostało 26 osób.

reklama

Na miejscu zdarzenia szybko zjawiły się służby ratunkowe. Jak poinformował oficer prasowy st. kpt. Kamil Kulas, dziesięć osób zostało przetransportowanych do szpitala, podczas gdy pozostali poszkodowani czekali na dalsze badania na miejscu wypadku.

Zdarzenie miało miejsce w okolicy skrzyżowania ulic Bałtyckiej z Aleją Przyjaciół i Jeziorną. Droga została całkowicie zablokowana, co spowodowało konieczność zorganizowania objazdów ulicą Orską i Aleją Przyjaciół. Niestety, natężenie ruchu na objazdach było tak duże, że tam również tworzyły się korki.

reklama

Oficer prasowy policji w Olsztynie, Jacek Wilczewski, poinformował, że kierowca ciężarówki był pod wpływem alkoholu – miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. „Ciężarówka staranowała autobus i auto osobowe. Na miejscu pracuje wiele służb, jadą komendanci, wszystko będzie ustalane” – dodał Wilczewski.

W wyniku tego dramatycznego zdarzenia wielu pasażerów autobusu, jak również osoby podróżujące samochodami osobowymi, doznały obrażeń. Służby ratunkowe nadal pracują na miejscu, starając się jak najszybciej przywrócić porządek i dokładnie ustalić przyczyny wypadku.

AKTUALIZACJA, godz. 21:00

reklama

Nowych informacji w sprawie udzielił, mł. bryg. Grzegorz Różański, Oficer Prasowy KW PSP w Olsztynie: “

“Na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy typu wywrotka, jadący w kierunku ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, uderzył w samochody osobowe zaparkowane na skrzyżowaniu, stojące na czerwonym świetle. Następnie ciężarówka zderzyła się z autobusem komunikacji miejskiej i wypadła z drogi.

W zdarzeniu brało udział 26 osób. Cały czas trwa akcja ratownicza. Osoby poszkodowane są transportowane do szpitali. Z informacji przekazanych przez koordynatora działań medycznych wynika, że transportu do szpitala będzie wymagało 11 osób, z czego 7 już zostało przetransportowanych.

Na miejscu pracują służby ratownicze, karetki odwożą osoby poszkodowane. Dodatkowo, na miejsce została zadysponowana grupa chemiczna, która zajmie się neutralizacją ewentualnych zagrożeń. Akcja ratownicza nadal trwa”.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Asterix
28 maja 2024 06:18

Albo paka albo front dla tego kierowcy ukra

tomasz
27 maja 2024 20:59

Szykuję się niezły regres z ubezpieczalni

Polecane