7 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Majówka z Michelin z udziałem Prezydenta Olsztyna

OlsztynMajówka z Michelin z udziałem Prezydenta Olsztyna

W najbliższy piątek na terenie fabryki Michelin odbędą się wyjątkowe targi edukacyjne, których celem jest promocja oferty branżowych szkół średnich z Olsztyna. W Zawodowej Majówce udział wezmą uczniowie publicznych placówek podstawowych, którzy jednocześnie będą mieli okazję zwiedzić nowoczesne Centrum Testów Opon działające przy fabryce. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk.

reklama

Promocja edukacji zawodowej

Zawodowa Majówka z Michelin odbędzie się na terenie fabryki w piątek, 24 maja 2024 r., w godzinach 10:00-16:00. Celem tego wydarzenia jest promocja oferty branżowych szkół średnich z Olsztyna oraz wsparcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w wyborze dalszej ścieżki rozwoju. Organizatorem wydarzenia jest Michelin Polska we współpracy z Zespołem Szkół Mechaniczno-Energetycznych oraz Zespołem Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych. Impreza została objęta patronatem Prezydenta Olsztyna Roberta Szewczyka.

Uczestnicy i atrakcje

W targach edukacyjnych wezmą udział uczniowie ostatnich klas publicznych szkół podstawowych, którzy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą branżowych szkół średnich, profilowanych oraz zawodowych z Olsztyna. Uczniowie będą mogli skonsultować się z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych w kwestii wyboru ścieżki kształcenia. Eksperci Michelin zaprezentują również przemysłowe zawody przyszłości, które firma chce rozwijać w ramach podejścia „Produkujemy Przyszłość”.

reklama

Wsparcie dla młodzieży

Celem wydarzenia jest nie tylko promocja szkolnictwa technicznego wśród młodzieży, ale również wsparcie szkół branżowych w naborze uczniów. Organizatorzy chcą również zmienić postrzeganie zawodów technicznych jako typowo męskich. Doświadczenia pokazują, że coraz więcej dziewcząt wybiera techniczne kierunki nauki i spełnia się w takich zawodach. Według danych Michelin Polska, w olsztyńskiej fabryce coraz więcej kobiet pracuje jako inżynierki, operatorki wózków widłowych, mechaniczki czy automatyczki. Stanowiska te są rozwijane w ramach programu „Wszyscy Jesteśmy RównieWażni”.

Zwiedzanie centrum testów opon

Zawodowa Majówka z Michelin będzie także wyjątkową okazją do zwiedzenia nowoczesnego Centrum Testów Opon działającego przy fabryce. To jedno z 10 tego typu laboratoriów funkcjonujących w ramach Grupy Michelin na całym świecie. Specjaliści w tych innowacyjnych oddziałach prowadzą badania nad materiałami i komponentami wykorzystywanymi do produkcji ogumienia, wykonują prototypy opon oraz przeprowadzają różnego rodzaju testy opon.

Współpraca i rozwój

Firma Michelin chciałaby, aby piątkowe wydarzenie zapoczątkowało ścisłą współpracę ze szkolnymi doradcami zawodowymi oraz bliższą kooperację z Urzędem Miasta przy promocji Olsztyna jako dobrego miejsca do pracy i życia. Wydarzenie to jest więc nie tylko okazją do promocji edukacji zawodowej, ale także do nawiązania długofalowej współpracy na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ex
24 maja 2024 05:55

Nikt tam nie chce pracować to kombinują…

Kazik
23 maja 2024 19:27

Poprawianie wizerunku wśród mieszkańców Olsztyna.

Polecane