17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Robert Szewczyk zaprzysiężony jako nowy prezydent Olsztyna

OlsztynRobert Szewczyk zaprzysiężony jako nowy prezydent Olsztyna

We wtorek, 7 maja 2024 roku, odbyła się uroczysta inauguracja nowej kadencji samorządu miasta Olsztyna. 24 radnych oraz Robert Szewczyk, nowo wybrany prezydent Olsztyna, złożyło przysięgę. Zostało również wybrane prezydium rady miasta na kadencję 2024-2029.

reklama

Zaprzysiężenie Rady Miasta Olsztyn

Pierwszą sesję rady miasta Olsztyna otworzyła radna senior, Halina Ciunel : “Jest mi niezmiernie miło, że dzisiaj, po pięciu latach mam okazję przewodniczyć radzie miasta. Wtedy był to wynik wyboru, a teraz wieku. Mam nadzieję, że razem wszyscy zgodnie będziemy działać na rzecz rozwoju Olsztyna.”

reklama

Zaświadczenia o wyborze na radnych rozdała przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Olsztynie, Iwona Okuniewska. Marek Fabianowicz otrzymał mandat za Roberta Szewczyka, który został wybrany na prezydenta miasta. Sylwia Rembiszewska-Piątek zrezygnowała z miejsca w radzie, pozostając na stanowisku wiceprezydent. Na jej miejsce w radzie wejdzie Piotr Pancer. Następnie nowowybrani radni złożyli przysięgę.

Inauguracyjna przemowa nowego prezydenta Olsztyna

Następnym elementem programu pierwszej uroczystej sesji rady miasta było złożenie przysięgi przez prezydenta Roberta Szewczyka.

Podczas swojej przemowy inaugurującej, Robert Szewczyk podkreślił znaczenie lokalnej tożsamości i przyszłości Olsztyna, mówiąc: “Olsztyn nie jest już miastem ludzi przyjezdnych. Urodziło się tu już kolejne pokolenie, które mam zaszczyt również ja reprezentować. Pokolenie ludzi, którzy mówią, że są stąd. Odpowiadając na pytanie, co to znaczy, że jestem z Olsztyna, będziemy tworzyć przyszłość. Nie poniemiecką, nie kresową, nie postpeerelowską, tylko własną i na własnych warunkach. Dziś jest najlepszy moment, żeby tę rozmowę rozpocząć. Nie ma drugiego takiego miasta jak Olsztyn.”

reklama

Prezydent Szewczyk zapowiedział także szereg inicjatyw mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców, w tym budowę nowych obiektów sportowych, Centrów Zdrowia Seniora oraz wprowadzenie darmowych przejazdów komunikacją miejską dla osób do 18. roku życia. Planuje również kontynuację rozmów dotyczących Olsztyńskiego Centrum Wolontariatu, podkreślając wagę współpracy z samorządem wojewódzkim.

Zakończenie przemowy prezydenta Szewczyka było pełne optymizmu i determinacji do pracy: “Nie czas narzekać, mówić, że się nie da. Bierzmy się do roboty.” To hasło zdaje się być motywem przewodnim nowej kadencji samorządu Olsztyna.

Prezydium rady miasta

Na koniec przeprowadzono głosowanie w kwestii składu prezydium rady miasta. Łukasz Łukaszewski z Koalicji Obywatelskiej został wybrany na przewodniczącego. Na wiceprzewodniczących wybrano Nelly Elżbietę Antosz, Grzegorza Smolińskiego z Prawa i Sprawiedliwości, oraz Ewę Zakrzewską z Koalicji Obywatelskiej.

Wydarzenie zgromadziło licznych gości, w tym byłego prezydenta Piotra Grzymowicza, wojewodę warmińsko-mazurskiego Radosława Króla, marszałka Marcin Kuchciński oraz innych notabli i mieszkańców, którzy przyszli świadkować ważnemu momentowi dla miasta.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
👽👽👽
8 maja 2024 20:58

Ślubuję kraść. Pamiętajcie plebs obowiązuje przykazanie nie kradnij! Plebs i tylko plebs

Polecane
Ogłoszenia