18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Krótka wolność rysia uratowanego z zatrucia. Spotkał go tragiczny los

OlsztynKrótka wolność rysia uratowanego z zatrucia. Spotkał go tragiczny los

Tragiczna śmierć rysia z Mazur, zginął potrącony przez samochód tydzień po uwolnieniu z ośrodka rehabilitacyjnego. Zwierzę to, wcześniej leczone z powodu zatrucia, stało się jedną z ofiar ruchu drogowego.

reklama

Po półrocznym okresie rehabilitacji w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Napromku, ryś został uznany za gotowego do powrotu na wolność. Jego uwolnienie było momentem radości dla opiekunów, lecz radość ta trwała zaledwie tydzień. Niebawem po uwolnieniu, ryś zginął w okolicach Olsztynka.

Z każdym rokiem odnotowuje się więcej przypadków potrąceń dzikich zwierząt, szczególnie wiosną, gdy są one bardziej aktywne i często przemieszczają się między terenami leśnymi.

reklama

Ostatnio wilk, który odniósł obrażenia po zderzeniu z samochodem, został znaleziony w pobliżu drogi S7 niedaleko Małdyt. W okresie wiosennym, kiedy dzikie zwierzęta wykazują zwiększoną aktywność, istnieje wyższe ryzyko ich pojawienia się na drogach. W związku z tym leśnicy apelują o większą ostrożność i zalecają zmniejszenie prędkości podczas przejazdów przez obszary leśne.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane