17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Siatkówka plażowa powraca do Starych Jabłonek po dekadzie przerwy!

OstródaSiatkówka plażowa powraca do Starych Jabłonek po dekadzie przerwy!

Od 30 maja do 2 czerwca 2024 roku Stare Jabłonki będą miejscem zaciętych sportowych zmagań w siatkówce plażowej w dwójkach. Zawodnicy i zawodniczki z różnych krajów staną do sportowej rywalizacji o cenne punkty w klasyfikacji olimpijskiej. Beach Pro Tour Challenge to wydarzenie znane na całym świeci i w tym roku zagości na Warmię.

reklama

Odrodzenie siatkówki w Starych Jabłonkach

Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, wyraził radość z powrotu tego prestiżowego wydarzenia do regionu, podkreślając, jak ważne jest ono zarówno dla promocji miejscowości, jak i całego województwa. Beach Pro Tour Challenge, jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu międzynarodowej siatkówki plażowej w dwójkach i znów zawita na Warmię i Mazury.

Ranga olimpijska na piaskach Warmii

Volleyball World Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także szansa dla zawodników na zdobycie cennych punktów, które mogą zapewnić im udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. W latach 2004-2014 Stare Jabłonki regularnie gościły zawody z cyklu World Tour, w tym Mistrzostwa Świata w 2013 roku, które wielu uważa za najlepsze w historii tej dyscypliny.

reklama

Siatkarskie marzenia i realizacja

Tomasz Dowgiałło, dyrektor turnieju, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat znaczenia tego wydarzenia dla lokalnej społeczności oraz jego własnych marzeń związanych z siatkówką plażową. Z dumą zauważył, że organizacyjny wysiłek związany z przygotowaniem tak wielkiej imprezy przynosi efekty, które przekładają się na zainteresowanie zarówno sportowców, jak i fanów. Planowane atrakcje mają przyciągnąć tłumy na trybuny, a sportowa rywalizacja zapowiada się na najwyższym poziomie.

Wyjątkowe przygotowania i wizje na przyszłość

Organizatorzy turnieju, przy wsparciu Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz lokalnych władz, mają ambicję nie tylko utrzymać wysoki standard rozgrywek, ale także przyciągnąć w przyszłości imprezy rangi mistrzowskiej. Jacek Kasprzyk, z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wyraził nadzieję na dalszy rozwój siatkówki plażowej w regionie, który zasługuje na największe sportowe wydarzenia. Warmia i Mazury mają potencjał, aby stać się ważnym punktem na mapie międzynarodowej siatkówki plażowej.

Podczas turnieju, który rozpocznie się 30 maja i potrwa do 2 czerwca, zawodnicy będą walczyć nie tylko o punkty, ale również o pulę nagród wynoszącą 150 tysięcy dolarów. Zawody przyciągną najlepsze drużyny, co z pewnością dostarczy kibicom wielu emocjonujących momentów i niezapomnianych wrażeń sportowych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia