13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Orlen szykuje wielką imprezę sportową na Plaży Miejskiej

OlsztynOrlen szykuje wielką imprezę sportową na Plaży Miejskiej

Siatkówka plażowa w najlepszym wydaniu po 6 latach przerwy wraca do Olsztyna. Za sprawą Michała Kądzioły – byłego reprezentanta Polski – nad jeziorem Krzywym rozegrany zostanie turniej prestiżowego cyklu Orlen Beach Volley Tour. Impreza odbędzie się w ostatni weekend czerwca.

reklama

Olsztyn powita wakacje z wielką pompą! Na plaży miejskiej przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel” można będzie spotkać najlepszych siatkarzy, którzy powalczą o rankingowe punkty w ramach eliminacji do mistrzostw Polski. W tym sezonie turniej Orlen Beach Volley Tour zostanie rozegrany w czterech lokalizacjach – poza stolicą Warmii i Mazur będzie to m. in. Przysucha. 

Michał Kądzioła jako pomysłodawca i główny organizator

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Michał Kądzioła. Wieloletni reprezentant Polski w siatkówce plażowej zakończył karierę w minionym sezonie, zdobywając mistrzostwo kraju w duecie z Marcinem Ociepskim jako KAMAN Beach Volleyball Team. – Chciałbym, żeby turniej był tak dobry jak ten, który znamy z Hotelu Anders w Starych Jabłonkach – zapewnia Kądzioła, ambasador KAMAN Sport Group. 

reklama
Olsztynianie ruszają na podbój Europy 260-konnym wozem

Współpraca z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej

Cykl Orlen Beach Volley Tour powstał przed rokiem przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, który ufundował dla zwycięskich teamów nagrody w wysokości 40 tys. zł. Organizatorami imprezy jest Miasto Olsztyn, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i KAMAN Sport Group. Honorowy patronat nad wydarzeniem obejmie Prezydenta Miasta Olsztyn Piotr Grzymowicz. Zawody zostaną rozegrane w dniach 23-25 czerwca.

Poprzedni turniej w Olsztynie w 2017 roku

Poprzedni turniej tak wysokiej rangi odbył się w stolicy Warmii i Mazur w 2017 roku. Impreza z cyklu FIVB World Tour nad jeziorem Ukiel była wtedy ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata. Na najwyższym stopniu podium stanęły wtedy Brazylijki Larissa Franca i Talita Da Rocha Antunes, a także reprezentanci Niemiec – Markus Boeckermann i Lars Fluggen.

Odbyła się kolejna edycja Polskiej Ligi Wraków
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lokalny chłopak
29 marca 2023 12:59

A czy wstęp na impreze bedzie płatny czy bezpłatny pozdro

Popularne
Ogłoszenia

Polska pływacka elita zmierzy się w Olsztynie

Olsztyn gotowy na międzynarodowy turniej tenisa stołowego