23 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Nowa ścieżka do peronów już od dziś na Dworcu Głównym Olsztyn

OlsztynNowa ścieżka do peronów już od dziś na Dworcu Głównym Olsztyn

Od piątku, 10 maja, pasażerowie korzystający ze stacji Olsztyn Główny napotkają na zmiany w sposobie dotarcia do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że droga do peronów zostanie wydłużona o około 200 metrów.

reklama

Do tej pory podróżni przechodzili przez tory przy zachodniej stronie stacji, w pobliżu wiaduktu na ulicy Limanowskiego. Teraz to przejście zostanie zamknięte, a ruch pieszych zostanie przeniesiony na wschodnią stronę stacji. Nowa ścieżka dostępu do pociągów zostanie odpowiednio oznakowana, a o zmianach będą informować także komunikaty głosowe emitowane na stacji. Nowe, tymczasowe dojście będzie prowadzone od budynku tymczasowego dworca, przez peron nr 1, aż do nowego przejścia przez tory.

Podróżujący powinni przygotować się na to, że dojście do peronów będzie teraz dłuższe o prawie 200 metrów. Zmiana organizacji ruchu pieszych obowiązywać będzie do momentu zakończenia prac nad budową nowego przejścia podziemnego.

reklama

Tymczasem, w miejscu dotychczasowego przejścia przez tory, rozpoczną się prace związane z budową dwóch nowych peronów oraz układaniem nowych torów.

Nowa ścieżka do peronów już od dziś na Dworcu Głównym Olsztyn dworzec Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: Radio Olsztyn, fot. PKP PLK

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane