23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Pod wpływem alkoholu za kierownicą – nietrzeźwy kierowca z Olsztyna stracił prawo jazdy

OlsztynPod wpływem alkoholu za kierownicą – nietrzeźwy kierowca z Olsztyna stracił prawo...

Funkcjonariusze policji na co dzień przeprowadzają kontrole stanu trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Zwracają oni szczególną uwagę na tzw. podwójny gaz, czyli przypadki, gdy kierujący zasiadają za kierownicą po spożyciu alkoholu. Jest to nie tylko nielegalne, ale również niebezpieczne zarówno dla samego kierowcy, jak i dla pozostałych uczestników.

reklama

W poniedziałek, 16 października 2023 r., patrolujący ulice Olsztyna funkcjonariusze zauważyli osobowego volkswagena z niesprawnym oświetleniem. Co więcej, pojazd ten poruszał się w sposób budzący podejrzenia, przemieszczając się od lewej do prawej krawędzi jezdni. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą zasiadał 38-letni mężczyzna, od którego wyraźnie wyczuwalny był zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie kierowcy. W następstwie zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Przypomnijmy, że od 1 października 2023 r. osoba prowadząca pojazd w stanie nietrzeźwości może podlegać karze pozbawienia wolności do lat 3. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Taką samą karę poniosą osoby, które uciekną z miejsca zdarzenia lub spożyją alkohol po zdarzeniu, ale przed wykonaniem badania stężenia alkoholu we krwi lub sprawdzeniem obecności środka odurzającego w organizmie. Dodatkowo sąd może nakazać zapłatę kary finansowej w wysokości do 60 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane