22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Wystawa Piotra Gnacińskiego „O byciu sobą” – podróże artysty utrwalone na płótnie

OlsztynWystawa Piotra Gnacińskiego „O byciu sobą” – podróże artysty utrwalone na płótnie

W malowniczych przestrzeniach Biblioteki Planeta 11 w Olsztynie zagości sztuka Piotra Gnacińskiego – wszechstronnego twórcy, którego talent wyraża się zarówno w precyzyjnych szkicach, jak i w żywiołowej grze kolorów na płótnie. Wernisaż wystawy zatytułowanej „O byciu sobą” zaplanowano na 28 marca o godzinie 16:30.

reklama

Piotr Gnaciński o swojej pasji

Piotr Gnaciński, ceniony ilustrator, malarz, grafik i fotograf, podczas wernisażu zaprezentuje efekty licznych podróży. Swoją artystyczną drogę wypełniał eksperymentami z różnymi nośnikami i technikami.

– Przez lata jeździły ze mną cienkopisy kreślarskie i akwarela oraz szkicownik. Zastąpiły one przypadkowe skrawki papieru, które zamalowane nie zawsze były w stanie przetrwać trudy podróży – wspomina Gnaciński. Twórca nie kryje, że to właśnie podróżowanie było i jest nieodłącznym elementem jego procesu twórczego, a szkicownik to stały towarzysz jego wędrówek po świecie.

reklama

– Z czasem zacząłem nosić płótno, które zwinięte i doczepione do plecaka, pozwalało mi malować tam, gdzie najlepiej się czuję, czyli w terenie – podkreśla autor wystawy.

Wernisaż w Bibliotece Planeta 11

Oprócz wernisażu odwiedzający będą mieli okazję spotkać się z artystą, który podzieli się swoimi doświadczeniami oraz inspiracjami towarzyszącymi mu podczas tworzenia dzieł. Wydarzenie uświetni występ zespołu muzycznego składającego się z Kasi Skrzypczak (śpiew), Celiny Kamińskiej (cajon), Arkadiusza Powolnego (flety, dudy), Wojciecha Sobieskiego (buzuki, gitara) oraz Macieja Lubienieckiego (śpiew, gitara, bodhrán). Melodie irlandzkie zdominują ten wieczór, ale organizatorzy przygotowali także inne muzyczne niespodzianki.

Biblioteka Planeta 11 zaprasza mieszkańców Olsztyna oraz gości miasta do zanurzenia się w sztuce Piotra Gnacińskiego. Wystawę będzie można podziwiać do końca kwietnia 2024 roku. Wstęp jest wolny, co jest piękną tradycją biblioteki mającą na celu promowanie kultury i sztuki wśród jak najszerszego grona odbiorców.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane