15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Powstaje nieoczywista mapa Olsztyna

OlsztynPowstaje nieoczywista mapa Olsztyna

Olsztyn, miasto kojarzone z malowniczymi krajobrazami oraz bogatą historią, stał się obiektem niezwykłego projektu tworzonego przez pracowników biblioteki Planety 11 i jej czytelników. Wspólnymi siłami, od podróżników po samych mieszkańców, powstaje „Subiektywny Przewodnik po Olsztynie”. Jest to inicjatywa, która ma na celu odkrycie i przedstawienie mniej znanych, ale równie fascynujących miejsc ukrytych na mapie stolicy Warmii i Mazur.

reklama

Projekt ten różni się od tradycyjnych przewodników, gdyż tworzą go sami mieszkańcy poprzez osobiste spojrzenie na miasto. Pomysłodawcy zachęcają do aktywnego uczestnictwa i dzielenia się nie tylko znanymi atrakcjami, ale także tymi jedynymi w swoim rodzaju, charakterystycznymi kątami Olsztyna, do których nie każdy turysta ma okazję dotrzeć.

Jacek Smółka, kierownik biblioteki Planeta 11, podkreśla, jak ważne są dla projektu konkretne informacje: „Chcielibyśmy, aby w propozycjach do «Subiektywnego Przewodnika po Olsztynie» znajdowało się kilka elementów: przede wszystkim adres miejsca z ewentualnymi instrukcjami, jak tam dotrzeć, kilkuzdaniowy opis o tym miejscu i czym się wyróżnia. Byłoby świetnie, gdyby czytelnicy przesłali zdjęcia własnego autorstwa”.

reklama

Do współtworzenia przewodnika mogą zgłosić się wszyscy zainteresowani. Projekt zakłada też możliwość dodania informacji o współautorach, w tym imienia i nazwiska oraz krótkiego opisu osoby zgłaszającej. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną do 4 marca 2024 roku na adres e-mailowy kasia.tomaszewicz@planeta11.pl.

Efektem prac będzie e-book, który umożliwi olsztynianom i gościom miasta spojrzenie na Olsztyn z zupełnie nowej perspektywy. Przewodnik ten uzupełni grono innych nietypowych projektów miejskich, takich jak Use-It, czyli przewodniki „od młodych dla młodych”, czy „Inna Mapa” z 2021 roku, którą stworzyli sami mieszkańcy z różnych osiedli miasta.

Powstaje nieoczywista mapa Olsztyna historia Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia