24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Michał G. poważnie ranił nożem dwóch nastolatków w Galerii Warmińskiej

OlsztynMichał G. poważnie ranił nożem dwóch nastolatków w Galerii Warmińskiej

Sąd Okręgowy w Olsztynie ustalił daty rozpraw przeciwko Michałowi G., który stanie przed sądem za usiłowanie zabójstwa. Proces ma rozpocząć się 17 maja 2024 roku. Mężczyzna oskarżony jest o użycie noża wobec dwóch nastolatków w trakcie konfliktu w olsztyńskiej galerii handlowej.

reklama

Przebieg zdarzenia

Do zdarzenia doszło wieczorem 25 września 2023 roku, w okolicach galerii handlowej w Olsztynie. Michał G. wraz ze swoim znajomym przebywali w amfiteatrze za budynkiem galerii, gdzie spotkali grupę nastolatków. Sytuacja zaczęła się od nieporozumień związanych z muzyką odtwarzaną przez nastolatków, na którą Michał G. zareagował agresją.

Spór eskalował do fizycznej konfrontacji, gdy Michał G. poprosił, aby zmieniono muzykę, co wywołało sprzeciw w grupie. Kłótnia wywołana przez Michała G. szybko zamieniła się w szarpaninę z jednym z nastolatków, po czym jego koledzy przyszli mu z pomocą, uderzając oskarżonego rękami i nogami. W odpowiedzi Michał G. wyciągnął nóż, wówczas zgromadzeni wokół się rozpierzchli.

reklama

Następnie, Michał G., trzymając nóż, podjął pościg za jednym z nastolatków, ale po krótkim biegu zatrzymał się i skonfrontował z dwoma innymi młodymi ludźmi, którzy podbiegli, aby pomóc uciekającemu koledze. W tej sytuacji Michał G. zaatakował ich nożem. Ranni nastolatkowie uciekli do galerii, gdzie otrzymali pierwszą pomoc i skąd wezwano pogotowie. Michał G. również wszedł do galerii, gdzie z nożem w dłoni wykrzykiwał „czy ktoś jeszcze chce dostać?” Po chwili opuścił budynek wraz ze swoim kolegą i udał się do sąsiedniego sklepu, gdzie został zatrzymany przez policję.

Zarzuty wobec Michała G.

Prokurator postawił Michałowi G. zarzut próby zabójstwa w zamiarze ewentualnym młodszego z pokrzywdzonych nastolatków poprzez zadanie mu ciosu nożem w brzuch, co skutkowało poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Michał G. również oskarżony jest o pchnięcie nożem w prawą rękę i lewe przedramię drugiego z pokrzywdzonych, co spowodowało obrażenia wpływające na funkcjonowanie jego organów przez ponad tydzień. Zarzucono mu także posiadanie środków odurzających, obrażanie policjantów oraz stosowanie wobec nich gróźb i przemocy, mających na celu powstrzymanie ich od wykonania obowiązków służbowych podczas jego zatrzymania.

Podczas przesłuchania, Michał G. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, twierdząc, że działał w obronie własnej.

reklama

Sąd Okręgowy w Olsztynie ustalił cztery daty rozpraw dotyczących Michała G., które odbędą się 17 maja 2024 roku.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Konfederacja
23 kwietnia 2024 12:42

I dlatego każdy powinien mieć broń, przynajmniej kałasznikowa 😉 aby było bezpieczniej.

Polecane
Ogłoszenia