18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Wyciągnął nóż i zaatakował grupę nastolatków na przystanku w Olsztynie

OlsztynWyciągnął nóż i zaatakował grupę nastolatków na przystanku w Olsztynie

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 64-latka podejrzanego o usiłowanie rozboju na grupie młodych osób. Okazało się, że mężczyzna będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwo. Na wniosek śledczych, sąd wobec 64-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

reklama

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę na jednym z przystanków autobusowych na terenie Olsztyna. Z ustaleń śledczych wynika, że do grupy czterech młodych osób – trzech 16-latków i 15-latka podszedł mężczyzna i poprosił ich o pieniądze na jedzenie. Kiedy nastolatkowie nie zareagowali na jego wezwanie, sprawca wyciągnął z kieszeni nóż i grożąc jego użyciem zażądał od nieletnich oddania mu swoich telefonów komórkowych. Grupa młodych ludzi uciekła z przystanku oraz w obawie o swoje życie i zdrowie o zdarzeniu poinformowała oficera dyżurnego, który natychmiast na miejsce wysłał policyjny patrol. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 64-latek, który trafił do policyjnego aresztu. Nastolatkowie zostali przekazani swoim opiekunom.

64-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że w przeszłości był karany za podobne przestępstwo. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec 64-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane