24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Piotr Grzymowicz wyraził żal z powodu niskiej liczby mandatów zdobytych przez jego komitet

OlsztynPiotr Grzymowicz wyraził żal z powodu niskiej liczby mandatów zdobytych przez jego...

Piotr Grzymowicz, ustępujący prezydent Olsztyna, w rozmowie z Markiem Lewińskim na antenie Radia Olsztyn wyraził żal z powodu niewielkiej liczby mandatów zdobytych przez jego komitet wyborczy.

reklama

Grzymowicz nie kandydował na kolejną kadencję prezydentury, ale prowadził własny komitet, i tylko on sam zdobył mandat do Rady Miasta Olsztyn. Nie udało się wprowadzić innych wartościowych kandydatów, takich jak profesor Gornowicz, pani Jabłońska czy pan Dąbkowski, z którymi współpracował od 2010 roku.

W kontekście lokalnej polityki Grzymowicz może okazać się kluczowym radnym w tworzeniu koalicji. Koalicja Obywatelska zdobyła 12 mandatów, a dla większości potrzebnych jest 13 głosów. Grzymowicz jako doświadczony polityk wydaje się być naturalnym koalicjantem. Oprócz kwestii wyborczych prezydent poruszył temat budowy obwodnicy Olsztyna. Wyraził swoje niezadowolenie z decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która forsuje wariant północno-zachodni. Grzymowicz wraz z lokalnymi specjalistami: architektami, urbanistami, także radą miasta i mieszkańcami miasta optuje za zmianą przebiegu obwodnicy na północno-wschodni wariant.

reklama

W rozmowie na antenie Radia Olsztyn Grzymowicz ponownie wyraził swoje poparcie dla Roberta Szewczyka z Koalicji Obywatelskiej, który w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzy się z Czesławem Jerzym Małkowskim. Grzymowicz ostrzegał, że zwycięstwo Małkowskiego mogłoby niekorzystnie wpłynąć na przyszłość miasta.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

23 KOMENTARZY

23 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Arbuz
18 kwietnia 2024 10:21

Masz za swoją betonozę i lekceważenie mieszkańców.

Przemas
18 kwietnia 2024 10:46

Grzymowicz ty komuchu czerwony – dostałeś i tak za dużo głosów. Obrońca sowieckich, putinowskich zbrodni – szubienice ci się po nerach odbiły – bardzo dobrze!

Polecane
Ogłoszenia