22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Robert Szewczyk wyraził podziękowania dla mieszkańców Olsztyna za udział w wyborach i zaufanie

OlsztynRobert Szewczyk wyraził podziękowania dla mieszkańców Olsztyna za udział w wyborach i...

Robert Szewczyk, z wynikiem 32,81% głosów, przoduje w pierwszej turze wyborów i wraz z Czesławem Jerzym Małkowskim, który uzyskał 21,15% głosów, przechodzi do drugiej tury wyborów na prezydenta Olsztyna. Szewczyk, reprezentujący Koalicję Obywatelską, wyraził podziękowania dla mieszkańców miasta za udział w wyborach i zaufanie, jakim go obdarzyli, podkreślając, że jest to dla niego wielkie zobowiązanie.

reklama

Podziękowania dla mieszkańców i apel o frekwencję

W swoim przemówieniu Robert Szewczyk nie tylko podziękował mieszkańcom Olsztyna za aktywny udział w wyborach, ale także zaangażowanie i pracę członków komisji wyborczych oraz kandydatów z różnych komitetów. Jego słowa były wyrazem uznania dla demokratycznego święta, jakim są wybory, oraz siły dialogu i współpracy w mieście.

Szewczyk zwrócił się również z apelem, szczególnie do osób w swoim wieku, czyli czterdziestolatków, aby nie zapomnieli o znaczeniu demokracji i samorządu lokalnego. Zachęcił ich, aby przyszli na drugą turę wyborów razem z dziećmi, pokazując im w ten sposób, jak ważne jest zaangażowanie w sprawy swojego miasta.

reklama

Wyniki wyborów do rady miasta i perspektywy na przyszłość

Wybory do rady miasta Olsztyna również przyniosły interesujące rezultaty. Koalicja Obywatelska, której kandydatem jest Robert Szewczyk, zdobyła 34,21% głosów, co przełożyło się na 12 mandatów i szansę na stabilną większość w radzie miasta. Trzy komitety wyborcze – Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Możdżonka “Lepszy Olsztyn”, Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Grzymowicz oraz Komitet Wyborczy “Wspólny Olsztyn” – uzyskały po jednym mandacie, zdobywając odpowiednio 9,7%, 7,27% i 7,26% głosów. Pozostałe komitety, w tym KWW “Trzecia Droga Olsztyn” i KKW “Lewica”, nie zdobyły wystarczającej liczby głosów, aby uzyskać reprezentację w radzie miasta, osiągając odpowiednio 5,64% i 5,13% głosów.

Druga tura wyborów na prezydenta Olsztyna już 21 kwietnia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Przedsiębiorcy
9 kwietnia 2024 21:45

My też dziękujemy za 14lat Panu i Życzymy sukcesów na dalszej drodze życia poza ratuszem. Wdzięczni zabetonowania, braku rozwoju oraz obietnic długonosego do goja

Taka prawda
9 kwietnia 2024 18:17

Szewczyk=Grzymowicz, Grzymowicz=Szewczyk,…jak w Rosiji 🙂

Polecane
Ogłoszenia