24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Twój projekt na sąsiedzki festyn może uzyskać dofinansowanie

OlsztynTwój projekt na sąsiedzki festyn może uzyskać dofinansowanie

Urząd Miasta Olsztyna ogłosił otwarty konkurs ofert, który ma na celu wspieranie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych. Najbardziej intrygującym aspektem tego programu jest to, że realizatorzy projektów nie muszą mieć wkładu własnego.

reklama

Program Aktywni Mieszkańcy – rozwój wspólnot lokalnych” daje mieszkańcom możliwość zdobycia finansowego wsparcia na organizację festynu, jak również na akcje ekologiczne lub edukacyjne. Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podkreśla, że powierzenie zadania umożliwia uwolnienie inicjatorów działań od potrzeby partycypacji własnym wkładem finansowym. Miasto chce w ten sposób pomagać i wspierać rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Konkurs zakłada wszechstronność działań. Mogą być to różnorodne inicjatywy, takie jak festyny, akcje ekologiczne, kulturalne czy edukacyjne. Ważne, aby integrowały one społeczność i zachęcały do partycypacji w życiu lokalnym. Oczekuje się, że zrealizowane projekty będą uczyć samoorganizacji i pomocy sąsiedzkiej, a wszelkie zadania muszą odbywać się na terenie gminy Olsztyn. Organizatorzy mają czas na przeprowadzenie wydarzeń w okresie od maja do października 2024 roku.

reklama

Na ten cel Miasto Olsztyn przeznacza 50 tysięcy złotych z budżetu, jednak każde wydarzenie może otrzymać maksymalnie 5 tysięcy złotych. Wnioski można składać elektronicznie do 17 kwietnia 2024 roku, do godziny 23.59. za pomocą generatora “WITKAC”, dostępnego na stronie internetowej. Ostateczny termin dla wersji papierowych, złożonych w Kancelarii Urzędu Miasta Olsztyna, wygasa dwa dni później, czyli 19 kwietnia. W przypadku przesyłki pocztowej liczy się data stempla.

Zainteresowani mogą znaleźć szczegóły ogłoszenia tutaj. Jest to szansa, by aktywnie wpływać na swoje otoczenie i kreować pozytywne zmiany w swoim najbliższym środowisku.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
21cm gruby
15 kwietnia 2024 09:01

Alko narko gumy wchodzą w grę?

Halina z wierzy
15 kwietnia 2024 10:30

Ochłap rzuci by wybrać jego zastępcę po tym jak on się skompromitował synem po alko i przetargami z synem…

Polecane
Ogłoszenia