22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Projekt, który wspiera system pieczy zastępczej w powiecie olsztyńskim

OlsztynProjekt, który wspiera system pieczy zastępczej w powiecie olsztyńskim

11 kwietnia 2024 r. w olsztyńskim Urzędzie Marszałkowskim podpisano kluczową umowę, dotyczącą wsparcia osób znajdujących się w systemie pieczy zastępczej. Projekt, potrwa do kwietnia 2028 roku, skierowany jest do 257 osób i obejmuje wiele działań – od promocji rodzicielstwa zastępczego, przez szkolenia, aż po przygotowanie odpowiednich warunków do pracy specjalistów.

reklama

Aneta Markowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie, zaznacza, że dzięki czteroletniemu projektowi system pieczy zastępczej w powiecie olsztyńskim zyska solidne wsparcie. Wśród zadań projektu wyróżniono m.in. promocję rodzicielstwa zastępczego i przygotowanie sali szkoleniowo-specjalistycznej. W planach jest również organizowanie szkoleń dla kandydatów na opiekunów oraz dla kadry pieczy zastępczej, co ma na celu profesjonalizację oraz usprawnienie systemu.

Kluczowym zadaniem jest także wsparcie wychowanków pieczy zastępczej w procesie usamodzielniania. Projekt zakłada kompleksowe podejście, które ma wspierać proces deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej oraz promować ideę rodzicielstwa zastępczego. “Liczymy, że dzięki tym działaniom wzrośnie liczba rodzin zastępczych w naszym regionie.” – dodaje Aneta Markowska.

reklama

Projekt “Piecza zastępcza w Powiecie Olsztyńskim. PROFESJA Z MISJĄ” to nie tylko szansa dla obecnych i przyszłych rodzin zastępczych, ale także promesa bezpieczeństwa dla dzieci, które najbardziej potrzebują stabilnego i ciepłego domu. W Olsztynie znalazły się środki i pomysł na to, jak pomóc najmłodszym i skutecznie walczyć z problemem wykluczenia społecznego.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia