-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Przed nami kolejna sesja Rady Powiatu w Olsztynie: dyskusje nad budżetem i programem rozwoju pieczy zastępczej

OlsztynPrzed nami kolejna sesja Rady Powiatu w Olsztynie: dyskusje nad budżetem i...

Już w najbliższy poniedziałek 18 grudnia odbędzie się XLIX Sesja Rady Powiatu w Olsztynie. Zebranie radnych przyniesie ważne decyzje dotyczące finansów i rozwoju regionu.

reklama

Jeszcze przed rozpoczęciem świątecznej gorączki władze samorządowe powiatu spotkają się, aby omówić kluczowe kwestie dotyczące przyszłości regionu. Sesja odbędzie się w sali sesyjnej nr 1, zlokalizowanej przy Placu Bema 5 o godzinie 10:00.

Na początku zaplanowano obszerne sprawozdanie starosty, który podsumuje działalność Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym. Raport ten umożliwi wgląd w codzienną pracę samorządu i prześledzenie postępów w realizacji założonych celów.

reklama

Po sprawozdaniu przewidziano czas na interpelacje i zapytania radnych. Takie interakcje często wytyczają nowe kierunki działań i inicjują zmiany zgodnie z potrzebami mieszkańców.

Podczas obrad uwaga skupiona będzie także na kwestiach finansowych. Zebrani dokładnie przeanalizują realizację budżetu Powiatu na rok 2023, co też stanie się wyznacznikiem dla planowania przyszłych wydatków. Ponadto radni podejmą decyzje w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2023-2037 oraz uchwalenie tej prognozy na kolejne lata 2024-2039.

Następnym punktem sesji będzie uchwalenie budżetu Powiatu na rok 2024. Przyjęcie budżetu określi priorytety inwestycyjne i wydatkowe samorządu na kolejny rok.

reklama

Istotnym aspektem obrad będzie także dyskusja dotycząca wykorzystania środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Radni określą zadania na 2024 oraz zdecydują, jak najlepiej przeznaczyć dostępne fundusze na wsparcie osób z niepełnosprawnościami w powiecie.

Kolejny element to przygotowanie i przyjęcie programu rozwoju pieczy zastępczej na terenie powiatu olsztyńskiego na lata 2024-2026. To ważny krok na rzecz opieki nad najmłodszymi mieszkańcami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej.

Pod koniec spotkania zaplanowano prace komisji Rady Powiatu, omówienie spraw różnych oraz wolnych wniosków.

Zapowiedziana sesja Rady Powiatu w Olsztynie z pewnością przyczyni się do rozwoju i poprawy jakości życia mieszkańców powiatu. Oczekuje się, że przyniesie nowatorskie rozwiązania i świeże pomysły, które zostaną wcielone w życie w przyszłym roku.

Źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
12 grudnia 2023 15:18

Radni-bezradni

Polecane
Ogłoszenia