24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Powiat olsztyński ogłasza start dwóch ważnych inwestycji drogowych

OlsztynPowiat olsztyński ogłasza start dwóch ważnych inwestycji drogowych

Starostwo powiatowe poinformowało o dwóch kluczowych inwestycjach drogowych, które zostaną zrealizowane na terenie powiatu. W piątek, 5 kwietnia 2024 roku, podpisano umowy z wykonawcami prac przebudowy drogi powiatowej nr 1463N od Klebarka Wielkiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 53 w Klewkach oraz przy rozbudowie drogi powiatowej nr 1509N na odcinku Borki Wielkie–Kobułty. Tam też powstanie nowy chodnik.

reklama

Prace związane z pierwszym z wymienionych zadań zostaną przeprowadzone przez firmę Strabag sp. z o.o., a zakończenie projektu przewidziane jest w ciągu 200 dni. Rozbudowę drugiej drogi, którą zajmie się firma Torhamer sp. z o.o. sp.k., planuje się zrealizować w ciągu 2 lat.

Starosta olsztyński Andrzej Abako z satysfakcją skomentował podpisanie umów: „To drogi z historią, przez lata oczekiwane przez mieszkańców. Pozyskaliśmy na nie środki i możemy zacząć realizację tych zadań. Cieszę się, że firmy, które stanęły do przetargu, zadeklarowały takie oferty, które nie przekraczały puli naszych środków finansowych. Jako zarząd głęboko wierzymy, że w trakcie realizacji inwestycji nie wystąpią niespodziewane roboty. Sądzę, że wszystko to, co jest do zrobienia, zawarto w kosztorysie”. Starosta wyraził również wdzięczność wobec władz gmin Purda i Biskupiec, Teresy Chrostowskiej i Kamila Kozłowskiego, za współfinansowanie inwestycji, podkreślając wagę współpracy między samorządami.

reklama

Obecnie Powiat Olsztyński zarządza 858 kilometrami dróg, z których 220 kilometrów przeszło już renowację. Władze Powiatu z optymizmem patrzą w przyszłość i liczą na kolejne rządowe programy drogowe z dofinansowaniem na poziomie nie mniejszym niż 80 procent.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jan
8 kwietnia 2024 15:41

W Kronowie tablica informującą o dotacji ma większą powierzchnię niż wyremontowany odcinek drogi

Cris
13 kwietnia 2024 01:50

A co z drogą relacji Barczewo Prejłowo? Kiedy będzie remont kapitalny? Tam jest dziura na dziurze.
Zgroza.

Polecane
Ogłoszenia