22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Policyjny dron w Olsztynie zarejestrował 447 wykroczeń drogowych w 2023 roku

OlsztynPolicyjny dron w Olsztynie zarejestrował 447 wykroczeń drogowych w 2023 roku

Policyjny dron stał się skutecznym narzędziem w rękach olsztyńskich funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, zarejestrowując w samym tylko 2023 roku aż 447 wykroczeń drogowych. Ta nowoczesna forma monitoringu sprawia, że kierowcy łamiący przepisy muszą liczyć się z ryzykiem nagrania ich nieprzestrzegających zasady ruchu drogowego przez “podniebne oko” policji.

reklama

Od pierwszych testów w lutym 2021 roku, dron zaczął pełnić służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie już od marca tegoż roku. Wyposażenie drona w zaawansowaną kamerę z 30-krotnym zoomem oraz zestaw baterii umożliwiających niemal 30-minutowy lot każda, znacząco zwiększa możliwości monitorowania i rejestrowania wykroczeń drogowych.

Podczas operacji, jeden z policjantów jest odpowiedzialny za sterowanie dronem, podczas gdy inny, korzystając z kamery i monitora, dokumentuje popełniane wykroczenia. Co istotne, urządzenie może być używane nawet w ekstremalnie niskich temperaturach, dochodzących do -20 stopni Celsjusza, a także jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, co dodatkowo podnosi jego użyteczność.

reklama

Ten krok technologiczny stanowi ważny element w strategii zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na drogach regionu, a skuteczność policyjnego drona w wykrywaniu wykroczeń drogowych stanowi przestrogę dla wszystkich kierowców, by przestrzegali przepisów, mając na uwadze, że ich działania mogą być rejestrowane także z powietrza.

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jezus Chytrus
8 kwietnia 2024 04:47

Tylko debil przyjmie mandat z kamery czy drona. Mądry wbija na anuluj mandat na Facebooku lub www ewentualnie ma swoją kancelarie prawna. Brońmy się przed Izraelem

Polecane