-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci i mieszkańcy szukali zaginionej w lesie 80-latki, namierzył ją dron

PiszPolicjanci i mieszkańcy szukali zaginionej w lesie 80-latki, namierzył ją dron

Po trwających kilka godzin poszukiwaniach odnaleziono 80-letnią mieszkankę mazurskiego Wojnowa, która zgubiła się w lesie i nie była w stanie samodzielnie wrócić do domu – podała w środę policja. Zaginioną odszukano minionej nocy przy pomocy drona z kamerą termowizyjną.

reklama

O zaginięciu 80-latki z Wojnowa w gminie Ruciane-Nida powiadomili policję we wtorek około godz. 18 jej bliscy. Kobieta wyszła cztery godziny wcześniej z domu i nie było z nią żadnego kontaktu. Seniorka ma problemy z pamięcią i na stałe przyjmuje leki. Nie miała przy sobie telefonu.

„Z uwagi na realne zagrożenie życia, chociażby przez niską temperaturę, natychmiast wszczęliśmy poszukiwania. Wzięli w nich udział policjanci z całego powiatu piskiego. Bardzo wspomogli nas też mieszkańcy Wojnowa. Mnóstwo ludzi było zaangażowanych” – powiedziała nadkom. Anna Szypczyńska z policji w Piszu.

Ciało 92-letniego mężczyzny leżało przy budowie nowej drogi ekspresowej
Policjanci i mieszkańcy szukali zaginionej w lesie 80-latki, namierzył ją dron zaginięcie Pisz, Wiadomości
reklama

Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie miejsca, w których mogła przebywać 80-latka. Zwiększyli też liczbę kontroli na drogach dojazdowych, żeby odnaleźć zaginioną lub uzyskać informację, gdzie może przebywać.

W akcji uczestniczyły też inne służby i dwa zespoły z Mazurskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z psem tropiącym oraz dronem wyposażonym w kamerę termowizyjną.

reklama

„Po godz. 22 zaginiona została namierzona przez drona. Chodziła po lesie, około kilometr od domu. Starszej pani nic się nie stało, była cała i zdrowa. Ale ponieważ była lekko wychłodzona, została zabrana do szpitala” – przekazała nadkom. Szypczyńska.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Sytuacja bardzo poważna! Zaginęła pani Beata. Szuka jej olsztyńska policja