22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Marcin Burza, kandydat do sejmiku, przedstawia swoje pomysły dla Warmii i Mazur

OlsztynMarcin Burza, kandydat do sejmiku, przedstawia swoje pomysły dla Warmii i Mazur

Marcin Burza, kandydat do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego z listy “Trzecia Droga”, dzieli się swoimi przemyśleniami i planami na przyszłość regionu. Jako przedsiębiorca z branży odnawialnych źródeł energii, prezes Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, Prezes Akademii Sportu Stomil Olsztyn, oraz członek Rady Nadzorczej Stomil Olsztyn S.A., Burza podkreśla znaczenie zaangażowania w sprawy społeczne i gospodarcze regionu.

reklama

Czas na odpowiedzialne funkcje

Na pytanie o możliwość poświęcenia czasu na pełnienie funkcji radnego, Burza odpowiada zdecydowanie: “Na ważne rzeczy zawsze znajdę czas… chcąc wpłynąć na pewne tematy, z którymi jestem związany, z którymi związani są moi bliscy i społeczeństwo Warmii i Mazur, muszę wejść do tej polityki.” Jego główną motywacją jest chęć zmiany, wynikająca z bezpośredniego kontaktu z polityką i widzenia ogromnych problemów, z którymi region się mierzy.

reklama

Motywacja i społeczna żyłka

Zapytany o główną motywację do udziału w wyścigu wyborczym, Marcin Burza wskazuje na swoje doświadczenia jako lider organizacji biznesowych i sportowych oraz na niezrozumienie ze strony urzędników, co skłoniło go do bezpośredniego zaangażowania w politykę. Odkrycie żyłki społecznikowskiej podczas studiów, gdzie zaangażował się w tworzenie organizacji studenckiej, pomogło mu zrozumieć wartość działania na rzecz innych.

Wybór szczebla samorządowego

Burza podkreśla, że wybrał start w wyborach do sejmiku województwa, ponieważ poziom ten najlepiej odpowiada tematom, które chce rozwijać, czyli inwestycjom i funduszom unijnym. Jego doświadczenie i kompetencje zdają się być idealnie dopasowane do wyzwań, jakie niesie ze sobą ta rola.

Fundusze unijne i ich wykorzystanie

Marcin Burza ma na celu skupienie się na właściwym wykorzystaniu funduszy unijnych, głównie w sferze rozwoju biznesu oraz sportu w regionie. Wskazuje na problemy związane z programowaniem środków dla jednego z najbiedniejszych regionów w Unii Europejskiej, traktowanego jednak jak region bogaty.

reklama

Propozycje i inicjatywy

Wśród konkretnych propozycji Burzy znajduje się pomysł utworzenia hospicjum w Olsztynie, które mogłoby obsłużyć więcej niż 20 łóżek. Dodatkowo, kandydat sugeruje wprowadzenie wojewódzkiego budżetu obywatelskiego dla Warmii i Mazur, co pozwoliłoby na realizację większych projektów niż te ograniczone do pojedynczych miast.

Marcin Burza prezentuje się jako kandydat z wizją i konkretnymi planami na rozwój regionu, kładąc nacisk na wykorzystanie dostępnych środków w sposób, który najlepiej odpowiada potrzebom społeczności Warmii i Mazur.

*Finansowane KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia