17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Młode talenty Stomilu Olsztyn na turnieju w Dubaju z FC Barcelona i Real Madryt

OlsztynMłode talenty Stomilu Olsztyn na turnieju w Dubaju z FC Barcelona i...

W pierwszych dniach marca młodzi piłkarze Stomilu Olsztyn, rocznik 2011, wzięli udział w prestiżowym turnieju piłkarskim w Dubaju, mierząc się z takimi gigantami jak FC Barcelona, Real Madryt, Chelsea, czy AC Milan. Pomimo trudnych spotkań, udział w turnieju został pozytywnie oceniony przez zarząd klubu oraz przyniósł cenne doświadczenie młodym zawodnikom.

reklama

Wyjątkowa okazja do nauki i rozwoju

Turniej w Dubaju był nie tylko sprawdzianem umiejętności młodych piłkarzy z Olsztyna, ale także nieocenioną okazją do nauki i zdobycia cennego doświadczenia. Spotkania z rówieśnikami z najbardziej renomowanych klubów piłkarskich na świecie, takich jak FC Barcelona, Real Madryt, Chelsea, czy AC Milan, a także zespołami z innych kontynentów, stanowiły wyjątkowe wyzwanie i doświadczenie, które, jak podkreśla prezes akademii Stomilu, oraz Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, Marcin Burza, w Europie, a tym bardziej w Polsce, jest trudne do zdobycia.

Młode talenty Stomilu Olsztyn na turnieju w Dubaju z FC Barcelona i Real Madryt sport Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Przegrane, ale cenne doświadczenie

Wyniki spotkań nie były dla Stomilu Olsztyn korzystne, przegrał m.in. z Chelsea Londyn 0:10 czy z Al Wahida FC 1:5. Do sukcesów należy wygranie meczu z mocnym Emirates (w drużynie seniorskiej Emirates występuje Andres Iniesta) i finalnie młoda drużyna zajęła to samo miejsce co Bayern Monachium, awansując tym samym z grupy do TOP 16. To zapewne nie ostatnie słowo młodej drużyny z Olsztyna.

reklama

Udział Stomilu Olsztyn w turnieju w Dubaju był możliwy dzięki wytężonej pracy akademii Stomilu na czele z Prezesem Marcinem Burzą oraz wsparciu finansowym przez jego spółki. Wyjazd udał się też dzięki Marszałkowi i rodzicom, którzy pomogli w uzbieraniu potrzebnej kwoty.

W audycji Radia Olsztyn Prezes akademii Stomilu Marcin Burza opowiedział, że po przeczytaniu zaproszenia do wzięcia udziału w tym prestiżowym turnieju, najpierw pojawiło się niedowierzanie, następnie rozpatrywanie, jak sfinansować ten wyjazd, by następnie wziąć się do pracy. Wraz z Łukaszem Bogdanowiczem udało się pozyskać sponsorów.

Turniej w Dubaju, mimo iż był wielkim wyzwaniem, także organizacyjnym, i przyniósł serię trudnych meczów dla młodych piłkarzy ze Stomilu Olsztyn, stanowił dla nich niezwykłą okazję do rozwoju, nauki i zdobycia bezcennego doświadczenia. W audycji Radia Olsztyn Wojtek Płaziński, młody piłkarz, strzelec bramki, podkreśla jak wielkim wydarzeniem dla niego i kolegów był ten turniej. Spotkania z najlepszymi zespołami świata w tej kategorii wiekowej umożliwiły młodym piłkarzom zrozumienie, na czym polega międzynarodowa rywalizacja na najwyższym poziomie. Bez wsparcia wielu osób i sponsorów, nie byłoby to możliwe.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane