5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu przyznał nagrodę pieniężną najlepszej absolwentce WNE UWM

OlsztynWarmińsko-Mazurski Klub Biznesu przyznał nagrodę pieniężną najlepszej absolwentce WNE UWM

Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu przyznał nagrodę pieniężną najlepszej absolwentce Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

reklama

Aleksandra Kownacka odebrała nagrodę za najlepsze wyniki

Aleksandra Kownacka jest absolwentką zarządzania I stopnia, której średnia ocen wyniosła 4,78. Imponujący wynik został doceniony i zdolna młoda kobieta odebrała z rąk Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, Marcina Burzy, nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych.

Współpraca Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu współpracuje z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim od wielu lat. Jego przedstawiciele, obok władz regionu, zasiadają w Radach Patronackich niektórych wydziałów, a jedną z tradycji jest wręczanie nagrody pieniężnej dla najlepszego absolwenta Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

reklama

Jednym z celów Rad Patronackich jest wymiana doświadczeń, mająca skutkować lepszym dostosowaniem programu kształcenia i przygotowująca studentów do założenia własnej firmy.

Prodziekan WNE do spraw kształcenia, dr Tomasz Wierzejski, bardzo docenia tę współpracę. Jak mówi: „uczymy studentów biznesu”, a przedstawiciele Klubu Biznesu nie tylko umożliwiają praktyki, ale też chętnie zatrudniają absolwentów uczelni.

Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, Marcin Burza, również podkreśla wartość współpracy z uczelnią.

reklama

– Współpracujemy z całym uniwersytetem, wskazujemy zapotrzebowania, kierunki rozwoju, uczestniczymy w spotkaniach ze studentami, chętnie dzielimy się naszą wiedzą.

Przez kontakt z praktykami absolwenci otrzymują wiedzę o realiach pracy w tej branży, przez co są pożądani na rynku pracy.

Kameralne wręczenie nagrody

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w tym roku nie zorganizowano uroczystego Dyplomatorium Wydziału. Pani Aleksandra otrzymała nagrodę w obecności prof. UWM i Dziekana WNE dr hab. Marioli Grzybowskiej-Brzezińskiej oraz Prodziekana WNE do spraw kształcenia dr Tomasza Wierzejewskiego.

– Życzymy jako Klub Biznesu wszelkiej pomyślności na drodze zawodowej, spełnienia sukcesów, ale też oczywiście liczymy, że tacy zacni absolwenci będą zasilali kadry biznesu, prowadząc różne, również własne, działalności gospodarcze, i tego pani życzymy – powiedział Marcin Burza, wręczając nagrodę.

Aleksandra Kownacka cieszy się z docenienia jej wysiłków, choć mówi, że nie spodziewała się wyróżnienia. Swoją przyszłość chciałaby związać z rachunkowością, marzy o otworzeniu własnego biura rachunkowego.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Casanova
24 marca 2022 21:09

Ale śliczna dziewczyna…. <<<<3

Polecane
Ogłoszenia