-0 C
Olsztyn
piątek, 22 listopada, 2024
reklama

Nowe hospicjum w Olsztynie? Priorytet dla kandydatów Polski 2050

OlsztynNowe hospicjum w Olsztynie? Priorytet dla kandydatów Polski 2050

Podczas briefingu prasowego (02.04.2024), działacze partii Polska 2050 Szymona Hołowni podkreślili, jak ważne jest wsparcie samorządów w budowie nowej siedziby hospicjum w Olsztynie. Spotkanie, w którym uczestniczył m.in. wiceminister rozwoju i technologii Ignacy Niemczycki, miało miejsce przed obecną siedzibą hospicjum, prowadzonego przez Stowarzyszenie Hospicyjne Palium. Ta organizacja już od dłuższego czasu zmaga się z problemem braku własnej przestrzeni, będąc zmuszona do wynajmowania powierzchni od szpitala.

Samorządy powinny wspierać opiekę zdrowotną

Marcin Burza, kandydat do sejmiku województwa, wyraźnie zaznaczył, że zadaniem samorządów jest zapewnienie odpowiedniego poziomu opieki zdrowotnej, a organizacje takie jak Stowarzyszenie Hospicyjne Palium nie powinny być pozostawione same sobie w kwestii finansowania swojej siedziby.

Ewa Domaradzka-Ziarek, ubiegająca się o mandat w Radzie Powiatu Olsztyńskiego, promowała korzystanie z aktywności fizycznej, w tym jazdę na rowerze oraz hodowlę ekologicznych produktów spożywczych w przydomowych ogródkach. Podkreślała, że takie działania mogą przyczynić się do lepszego stanu zdrowia, zaznaczając jednocześnie konieczność wsparcia na poziomie systemowym dla starzejącego się społeczeństwa.

Wspieranie opieki społecznej przez rząd

Wiceminister Niemczycki odniósł się także do rozwiązań wprowadzanych przez rząd w celu wsparcia opieki społecznej, w tym do planowanego dodatku w wysokości 1000 zł brutto dla osób zajmujących się pomocą społeczną. Takie działania mają na celu zwiększenie wsparcia dla osób najbardziej potrzebujących, w tym starszych i wymagających opieki paliatywnej.

Potrzeba nowych rozwiązań dla starzejącego się społeczeństwa

Kandydaci z ramienia Polski 2050 zgodnie podkreślają, że starzejące się społeczeństwo wymaga nowych, systemowych rozwiązań, które umożliwią zapewnienie odpowiedniej opieki. Sytuacja olsztyńskiego hospicjum, walczącego o własną siedzibę i możliwość lepszego wsparcia swoich podopiecznych, stanowi przykład potrzeb, które powinny być adresowane na poziomie lokalnym i krajowym. Rozwój infrastruktury opieki zdrowotnej i społecznej, w tym budowa nowej siedziby hospicjum w Olsztynie, jest kluczowy dla zapewnienia godnej opieki osobom starszym i chorym.

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
i.mci.
3 kwietnia 2024 15:20

Artykuł sponsorowany brak oznaczeń komitetu wyborczego.

babcia
3 kwietnia 2024 15:23

Jak w przysłowiu – obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Polecane