7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Dołącz do zbiórki na olsztyńskie hospicjum

OlsztynDołącz do zbiórki na olsztyńskie hospicjum

Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne Palium stoi przed wielkim wyzwaniem. Potrzebuje nowego lokalu. Codziennie hospicjum domowe w Olsztynie oferuje stacjonarną pomoc medyczną dla 20 dorosłych pacjentów oraz wsparcie dla ich bliskich. Zapewnia profesjonalną opiekę w łagodzeniu bólu i cierpień zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

reklama

Marzenie o nowej siedzibie

W 2018 roku stowarzyszenie zakupiło z ogromną bonifikatą działkę przy ul. Metalowej, na której ma stanąć nowa siedziba hospicjum. Zdobyto już pozwolenie na budowę i opracowano projekt nowego budynku. Dzięki tym działaniom, marzenie o nowoczesnym centrum opieki paliatywnej staje się coraz bardziej realne. Niebagatelną rolę w tym procesie odgrywa społeczny komitet budowy, który wspiera stowarzyszenie w dążeniu do realizacji tego szlachetnego celu.

Gromadzenie funduszy

Największym wyzwaniem pozostaje zgromadzenie niezbędnych środków finansowych. Stowarzyszenie uruchomiło internetową zbiórkę i zachęca do przekazywania 1,5 % podatku na rzecz budowy. W minionym roku hospicjum opiekowało się 264 osobami, jednak lista oczekujących jest znacznie dłuższa. Nowy obiekt ma zapewnić miejsce 40 pacjentom, co oznacza podwojenie obecnych możliwości.

reklama

Jednym z kreatywnych sposobów na wsparcie projektu jest organizacja biegu charytatywnego 5 km Nadziei, który co roku gromadzi uczestników gotowych do wsparcia dobrego celu. W nadchodzącej edycji, zaplanowanej na czerwiec w Lesie Miejskim, bieg odbędzie się pod hasłem „Biegiem wybudujmy hospicjum”. To wyjątkowa okazja, aby poprzez sportową rywalizację przyczynić się do budowy nowej siedziby hospicjum.

Zwracając się z prośbą o wsparcie, Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne Palium podkreśla wagę każdego gestu solidarności. Budowa nowego hospicjum to nie tylko kwestia środków finansowych, ale również dowód na społeczną odpowiedzialność i empatię. Pomoc tym, którzy są w największej potrzebie, staje się wspólnym celem, który może połączyć ludzi o dobrych sercach.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia