7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Ignacy Niemczycki z Polski 2050 o potencjalnych wcześniejszych wyborach

OlsztynIgnacy Niemczycki z Polski 2050 o potencjalnych wcześniejszych wyborach

W rozmowie z Radiem Olsztyn, Ignacy Niemczycki, wiceminister rozwoju i technologii i polityk Polski 2050, podzielił się planami swojej partii dotyczącymi nadchodzących wyborów samorządowych oraz przyspieszonych wyborów parlamentarnych.

reklama

Niemczycki potwierdził, że Polska 2050 na Warmii i Mazurach utworzy wspólny front wyborczy z Polskim Stronnictwem Ludowym, co ma stanowić silną koalicję w sejmiku województwa. Zapowiedział również wprowadzenie “pewnego powiewu świeżości” przez wystawienie nowych kandydatów, którzy sprawdzili się w różnych dziedzinach: w biznesie i organizacjach pozarządowych.

Wiceminister wyraził jednak sceptycyzm co do idei przyspieszonych wyborów parlamentarnych, podkreślając potrzebę stabilności dla Polski, zwłaszcza w kontekście wyzwań w systemie sprawiedliwości. Niemczycki zaznaczył gotowość partii demokratycznych do ewentualnych wcześniejszych wyborów, jeżeli sytuacja polityczna w kraju stanie się bardziej napięta, szczególnie ze strony prezydenta Andrzeja Dudy.

reklama

Prezydent Andrzej Duda zdecydował o podpisaniu ustawy budżetowej, jednocześnie kierując ją do Trybunału Konstytucyjnego, co otwiera nowy rozdział w politycznej dynamice Polski. Ta decyzja niesie za sobą potencjalne konsekwencje dla funkcjonowania rządu i dalszego przebiegu wydarzeń na polskiej scenie politycznej. W tym kontekście premier Donald Tusk podczas wizyty w Brukseli zasugerował możliwość przeprowadzenia wcześniejszych wyborów, jeśli działania prezydenta Dudy będą utrudniać rządzenie krajem.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
6 lutego 2024 20:49

Propaganda rudej hałastry wykorzystuje spacyfikowane radio Olsztyn by dalej ogłupiać i mataczyć. Siedem milinów wyborców nie zastraszycie i nie wsadzicie do więzień. Bawet komuniści nie dali sobie z tym rady.

Polecane
Ogłoszenia