20 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Wiceminister z Warmii i Mazur. Jak Ignacy Niemczycki wpłynie na polską technologię i rozwój?

OlsztynWiceminister z Warmii i Mazur. Jak Ignacy Niemczycki wpłynie na polską technologię...

Ignacy Niemczycki, na wniosek ministra Krzysztofa Hetmana dołączył do zespołu rządowego premiera Donalda Tuska jako nowy wiceminister rozwoju i technologii. Ta nominacja zyskuje na znaczeniu, gdyż Niemczycki jest kolejnym przedstawicielem regionu Warmii i Mazur, który znalazł miejsce w aktualnym rządzie. Jego doświadczenie i zaangażowanie w sprawy ekologiczne oraz europejskie może przynieść nową jakość w działaniach ministerstwa.

reklama

Edukacja i zaangażowanie społeczne

Niemczycki ma imponujące tło akademickie i zawodowe. Jest absolwentem socjologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz politologii w Szkole Nauk Społecznych: dyplom Uniwersytetu Lancaster. Posiada również tytuł licencjata z zarządzania przedsiębiorstwami na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie. Jego edukacja została poszerzona o studia podyplomowe z zakresu rolnictwa na SGGW w Warszawie oraz rolnictwa ekologicznego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Działalność na rzecz demokracji i rolnictwa ekologicznego

Niemczycki od początku swojej kariery wykazywał aktywne zaangażowanie społeczne i polityczne. Jako student założył Inicjatywę Wolna Białoruś, wspierając walkę o demokrację w tym kraju. Był członkiem zarządu Fundacji Akcja Demokracja i kierował Fundacją Centrum im. Prof. Bronisława Geremka. Założył także koalicję organizacji społecznych Front Europejski, koordynując działania na rzecz integracji europejskiej.

reklama

Doświadczenie zawodowe

Jego kariera zawodowa obejmuje różnorodne doświadczenia. W latach 2008-2012 Niemczycki pracował w administracji rządowej, w Przedstawicielstwie przy UE w Brukseli, gdzie brał udział w negocjacjach dotyczących unijnych funduszy dla Polski. W latach 2013-2015 był związany z Polityką Insight jako kierownik działu ds. europejskich, a w latach 2015-2017 pełnił funkcje menedżera ds. public affairs i p.o. dyrektora ds. komunikacji w międzynarodowej korporacji. Obecnie prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne na Mazurach, co podkreśla jego zaangażowanie w sprawy zrównoważonego rozwoju i ekologii.

źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
17 stycznia 2024 18:03

Są dwie technologiczne opcje tego pomazańca ryżego reżimu z oczywistych względów zaimportuje zezłomowane niemieckie wiatraki za Polskie środki. Oraz wylansuje PO wski hit technologii ,czyli kamienie do kiszenia kapusty oczywiście z certyfikatami koszerności oraz ekologii.

Ala
20 stycznia 2024 22:16

Nagroda za poparcie?

Polecane