0
-3 C
Olsztyn
czwartek, 19 lutego, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Wiceminister z Warmii i Mazur. Jak Ignacy Niemczycki wpłynie na polską technologię i rozwój?

OlsztynWiceminister z Warmii i Mazur. Jak Ignacy Niemczycki wpłynie na polską technologię...

Ignacy Niemczycki, na wniosek ministra Krzysztofa Hetmana dołączył do zespołu rządowego premiera Donalda Tuska jako nowy wiceminister rozwoju i technologii. Ta nominacja zyskuje na znaczeniu, gdyż Niemczycki jest kolejnym przedstawicielem regionu Warmii i Mazur, który znalazł miejsce w aktualnym rządzie. Jego doświadczenie i zaangażowanie w sprawy ekologiczne oraz europejskie może przynieść nową jakość w działaniach ministerstwa.

reklama

Edukacja i zaangażowanie społeczne

Niemczycki ma imponujące tło akademickie i zawodowe. Jest absolwentem socjologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz politologii w Szkole Nauk Społecznych: dyplom Uniwersytetu Lancaster. Posiada również tytuł licencjata z zarządzania przedsiębiorstwami na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie. Jego edukacja została poszerzona o studia podyplomowe z zakresu rolnictwa na SGGW w Warszawie oraz rolnictwa ekologicznego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Działalność na rzecz demokracji i rolnictwa ekologicznego

Niemczycki od początku swojej kariery wykazywał aktywne zaangażowanie społeczne i polityczne. Jako student założył Inicjatywę Wolna Białoruś, wspierając walkę o demokrację w tym kraju. Był członkiem zarządu Fundacji Akcja Demokracja i kierował Fundacją Centrum im. Prof. Bronisława Geremka. Założył także koalicję organizacji społecznych Front Europejski, koordynując działania na rzecz integracji europejskiej.

reklama

Doświadczenie zawodowe

Jego kariera zawodowa obejmuje różnorodne doświadczenia. W latach 2008-2012 Niemczycki pracował w administracji rządowej, w Przedstawicielstwie przy UE w Brukseli, gdzie brał udział w negocjacjach dotyczących unijnych funduszy dla Polski. W latach 2013-2015 był związany z Polityką Insight jako kierownik działu ds. europejskich, a w latach 2015-2017 pełnił funkcje menedżera ds. public affairs i p.o. dyrektora ds. komunikacji w międzynarodowej korporacji. Obecnie prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne na Mazurach, co podkreśla jego zaangażowanie w sprawy zrównoważonego rozwoju i ekologii.

źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Przeczytaj także

reklama
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Oleje silnikowe do ciągników i maszyn budowlanych – co warto wiedzieć przed zakupem?

Kilka parametrów ma bardzo duże znaczenie dla żywotności silnika.

Mini prostownica – Twoja tajna broń na bad hair day!

Kompaktowy sprzęt do stylizacji włosów na ratunek!

Jak podkład wpływa na komfort użytkowania paneli?

Odczucia podczas chodzenia – stabilność kontra sprężystość.

Placówki edukacyjne Art School i Radość rozpoczęły rekrutację 2026/2027. Miejsce, w którym liczy się dziecko

Art School i Radość w Olsztynie ruszają z naborem do żłobków, przedszkoli i niepublicznej szkoły podstawowej

Jak dobrać organizery do szuflad kuchennych do konkretnych wymiarów zabudowy?

Uniwersalne wkłady często okazują się zbyt małe lub nieefektywnie wykorzystują przestrzeń.

Dlaczego prostota wygrywa we współczesnych dekoracjach świątecznych

Od luksusu do komfortu: jak zmieniają się gusta w Polsce.

Cena złota – prognozy na 2026 rok: Który kolor kruszcu najlepiej chroni kapitał?

Jak zmaksymalizować wartość biżuterii w nadchodzących latach?

Art School i Radość w Olsztynie zapraszają rodziców na dni otwarte przedszkola i żłobka

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze żłobka czy przedszkola, warto zobaczyć je na żywo.

Montaż pokrycia Gerard Corona: detale wykonania, które decydują o trwałości dachu

Dlaczego warto wybrać pokrycie Gerard Corona dla Twojego dachu?

Wciągające audiobooki – najlepsze historie do słuchania

Są takie opowieści, które „klikają” od pierwszych minut.

Aromaterapia w czterech ścianach czyli jak zapachy wpływają na nasz nastrój

Rola świec sojowych w kreowaniu domowego ogniska - więcej niż tylko zapach.
reklama
reklama