5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Tomasz Głażewski postuluje przywrócenie funduszu chodnikowego w Olsztynie

OlsztynTomasz Głażewski postuluje przywrócenie funduszu chodnikowego w Olsztynie

Tomasz Głażewski, kandydujący do Rady Miasta Olsztyn, podkreśla znaczenie przywrócenia tzw. funduszu chodnikowego. Z jego punktu widzenia, bez stałego finansowania na modernizację i naprawy, osiedlowe chodniki i drogi będą systematycznie ulegać degradacji, wpływając negatywnie na jakość życia mieszkańców.

reklama

Stały fundusz na ratunek dla chodników i dróg

Głażewski zwraca uwagę na liczne przykłady zaniedbanych dróg i chodników w różnych częściach miasta, od ulicy Langowskiej, przez niewybudowane odcinki Bajkowej, aż po wyeksploatowane uliczki osiedla Mazurskiego. Podkreśla, że tylko dzięki corocznemu, stabilnemu finansowaniu możliwa będzie systematyczna modernizacja i naprawa tych infrastrukturalnych elementów. Według niego “fundusz chodnikowy” powinien być niezmienną pozycją w budżecie miasta, gwarantującą, że osiedlowe chodniki i drogi będą utrzymane w dobrej kondycji, a te od lat oczekujące na budowę wreszcie zostaną zrealizowane.

reklama

Przeszkody finansowe i konieczność działania

Głażewski wskazuje również na trudności, z jakimi miasto musiało się mierzyć w ostatnich latach, w tym na problemy finansowe samorządów, wzrost kosztów życia i inwestycji spowodowany pandemią COVID-19 oraz skutkami wojny. Mimo to, zaznacza że zakończenie dużych miejskich inwestycji otwiera drogę do skupienia się na mniejszej, ale nie mniej ważnej skali – infrastrukturze drogowej i chodnikowej.

Apeluje o powrót do koncepcji “funduszu chodnikowego”, podkreślając, że tylko w ten sposób można zapewnić mieszkańcom Olsztyna bezpieczne i komfortowe przestrzenie publiczne. Głażewski wierzy, że pomimo wyzwań, miasto ma szansę na rozwój i poprawę jakości życia swoich mieszkańców, pod warunkiem że kwestie infrastrukturalne zostaną odpowiednio adresowane w budżecie.

*Finansowane KWW Koalicja Obywatelska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Taka prawda
2 kwietnia 2024 23:43

Tomuś nie piskaj 🙂

Upadła z dachu
2 kwietnia 2024 22:48

Co wy z Tomaszem umowę promocyjną podpisaliście? Znany z refleksu żółwia – Tomasz, tak się ożywił w czasie tej kampanii, że to może zagrażac jego zdrowiu!
Chcecie mieć chłopa na sumieniu? Niech ,,dotrwa” w tym WORDzie do emerytury – poczciwina😙

Polecane
Ogłoszenia