15 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Rekordowa suma. Podsumowanie 32. Finału WOŚP Olsztyn

OlsztynRekordowa suma. Podsumowanie 32. Finału WOŚP Olsztyn

Główny sztab w Olsztynie poinformował, że w tegorocznej 32. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało mu się zebrać 492 836,45 zł. W ramach ogólnokrajowej zbiórki zgromadzono imponującą kwotę 281 879 118 zł.

reklama

Rekordowa kwota

Jerzy Owsiak, prezes fundacji WOŚP, wyraził swoje zadowolenie z nowego rekordu. W porównaniu z poprzednim rokiem tegoroczne działania przyniosły o 38 milionów złotych więcej, co jest nie lada osiągnięciem w historii Orkiestry. Sztab nr 7261 w Olsztynie, którego główną bazą była hala Urania, pochwalił się wynikiem w mediach społecznościowych, podkreślając wpływ wsparcia lokalnej wspólnoty na sukces całego przedsięwzięcia.

WOŚP w hali Urania

W czasie finału WOŚP hala Urania przyciągała odwiedzających licznymi atrakcjami, jak choćby koncerty zespołu Blenders oraz możliwość podziwiania tradycyjnego Światełka do Nieba. Wśród wystawców pojawili się m.in. przedstawiciele olsztyńskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Swoją obecność zaznaczyły również służby takie jak straż graniczna czy policja.

reklama

Licytacje, coroczny element działalności WOŚP, stanowiły jedną z głównych metod pozyskiwania funduszy. W ich ramach prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zaproponował do wylicytowania dwuosobowy karnet na mecze siatkówki Indykpolu AZS w loży prezydenckiej. Karnet ten zdobył pan Piotr Suchecki, wspierając Orkiestrę kwotą 1575 zł.

Przeznaczenie zbiórki

Tegorocznym celem WOŚP-u był zakup sprzętu mającego służyć diagnozowaniu, monitorowaniu i rehabilitacji chorób płuc u dzieci i dorosłych. Hasło wydarzenia – „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – zwracało uwagę na potrzebę wsparcia i odbudowy stanu zdrowia pacjentów pulmonologicznych po przebytych zakażeniach.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

21 KOMENTARZY

21 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Psychiatra Paula Marka
30 marca 2024 18:51

Szczytny cel. Szczytna pomoc. Szczytni ludzie. Zawistni, mało ludzie jak mój klient czy jego erotyczny partner z metra cięty uwarzaja że to złe że Owsiak na tym zarabia… zarabia ale pomaga! A komu Wy pomogliście prócz siebie??

ala
30 marca 2024 21:35

Inflacja jest tak duża że co roku będą nowe rekordy.

Polecane
Ogłoszenia