7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Gramy dla płuc. Powiat Olsztyński aktywnie włącza się w WOŚP

OlsztynGramy dla płuc. Powiat Olsztyński aktywnie włącza się w WOŚP

Wielkimi krokami zbliża się kolejny, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Powiat Olsztyński już po raz kolejny włącza się do tej szczytnej inicjatywy, a tegoroczna akcja „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” ma na celu zbieranie środków na sprzęt do diagnozowania i monitorowania chorób płuc oraz późniejszej rehabilitacji na oddziałach pulmonologicznych.

reklama

W ramach lokalnego wsparcia starosta olsztyński Andrzej Abako przekazał do wylicytowania sztabom WOŚP w Dobrym Mieście, Kolnie, Jezioranach i Purdzie atrakcyjne vouchery na lot widokowy nad urokliwą Warmią. Start i lądowanie w Gryźlinach, a osoby, które wylicytują przelot, będą mogły z niego skorzystać do końca czerwca 2024 roku.

Finał WOŚP będzie także okazją do kupienia wyjątkowych upominków związanych ze Szlakiem Świętej Warmii. Te specjalnie wyselekcjonowane prezenty trafią na licytacje w Świątkach i Barczewie.

reklama

Organizatorzy lokalnych sztabów zachęcają wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w licytacjach. Podkreślają, że każda złotówka zbliża do zakupu niezbędnego sprzętu dla chorych po przebytych infekcjach płucnych. Finał WOŚP to nie tylko okazja do wsparcia ważnej inicjatywy, ale również czas wspólnego świętowania, wielkoduszności i solidarności społecznej, która już niejednokrotnie udowodniła, że potrafi czynić cuda dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
koniec cyrku
24 stycznia 2024 16:23

nie ma głupich

Paul Mark
24 stycznia 2024 18:08

Przekażę z radością środki na leczenie jąkałów typu owsiak i michnik. Kiedy będzie ta akcja ???

Polecane
Ogłoszenia