29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Finał WOŚP 2024 w Olsztynie. Bogaty program w hali Urania i na UWM

OlsztynFinał WOŚP 2024 w Olsztynie. Bogaty program w hali Urania i na...

Już w niedzielę, 28 stycznia, odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który jak co roku mobilizuje społeczność w całej Polsce. W Olsztynie, serce wydarzeń przenosi się do zmodernizowanej hali Urania, gdzie od godziny 15.00 będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

reklama

Hasło tegorocznego Finału WOŚP brzmi “Tu Wszystko Gra! OK! Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Celem jest zebranie funduszy na sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc. W planach jest zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, w tym rezonansów magnetycznych i aparatów ultrasonograficznych.

reklama

Hala Urania: serce olsztyńskiego finału WOŚP

Centrum wydarzeń w Olsztynie, hala Urania, zaprasza od popołudnia, oferując bogaty program artystyczny. Wystąpią lokalne grupy taneczne i muzyczne, w tym Przedszkole nr 14, Pracownia Tańca Pryzmat, Szkoła Tańca BTB oraz Monstars Szkoła Tańca. Oprócz części artystycznej przewidziano również koncerty popularnych zespołów jak How We Met, Traffic Junky i TUPOLEV, a wieczorem zagra grupa BLENDERS. Tradycyjnie, o godzinie 20.00, odbędzie się „światełko do nieba” – moment symboliczny dla każdego Finału WOŚP, tym razem będzie to pokaz laserowy.

WOŚP to nie tylko zbiórka uliczna. Finały WOŚP są okazją do licznych akcji internetowych i wydarzeń zamkniętych, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Warto przypomnieć, że przez 31 lat Finałów, Fundacja zebrała blisko 2 miliardy złotych, dzięki czemu udało się zakupić 71,5 tysiąca urządzeń medycznych. Ostatni Finał, poświęcony walce z sepsą, przyniósł rekordową sumę 243 259 387,25 zł.

Hala Urania stanie się miejscem nie tylko artystycznych występów, ale również spotkań z lokalnymi instytucjami i organizacjami. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej.

reklama

Naukowe odkrycia i edukacyjna zabawa dla wszystkich

W ramach WOŚP Kortosfera 28 stycznia stanie się miejscem edukacji i rozrywki z ponad 140 interaktywnymi ekspozycjami naukowymi. Program podzielony jest na cztery bloki, z limitowaną liczbą uczestników, oferując warsztaty, debaty ekologiczne oraz występy muzyczno-taneczne. O 17.30 odbędzie się specjalne „światełko do nieba” z udziałem zespołu sygnalistów myśliwskich, a dzień zakończy pokaz tańca ognia. Dodatkowe atrakcje obejmują m.in. malowanie twarzy, konsultacje fizjoterapeutyczne, gry edukacyjne oraz warsztaty w laboratoriach Kortosfery już od 20 stycznia. Na zewnątrz zaplanowano grochówkę i muzykę DJ-a. Wydarzenie łączy naukę z zabawą, wspierając jednocześnie WOŚP. Szczegółowy program.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
17 stycznia 2024 20:13

Ani grosza. Ludzie dawali pieniądze z myślą że trafią one do potrzebującym polskich dzieci, tymczasem bez pytania kogokolwiek o zdanie owsiak wywiózł miliony na ukrainę. To było nieuczciwe i podłe. Po drugie trzeba dodać że facet za bardzo wszedł w politykę i propagandę szczepionkową. Niech zbiera kasę u zaszczepionych ukraińców.

Adam
18 stycznia 2024 16:05

Nie daję, płacę podatki z których opłacana jest służba zdrowia.

Polecane