5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Uczeń z Olsztyna stał się bohaterem, oddając komórki macierzyste swojemu genetycznemu bliźniakowi

OlsztynUczeń z Olsztyna stał się bohaterem, oddając komórki macierzyste swojemu genetycznemu bliźniakowi

Aleksander, uczeń IV klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, niedawno poddał się procedurze, w której przekazał swoje komórki macierzyste za pomocą metody pobrania z krwi obwodowej, swojemu genetycznemu bliźniakowi.

reklama

Aleksander dowiedział się o swoim genetycznym bliźniaku w miesiąc po rejestracji w akcji #KOMÓRKOMANIA fundacji DKMS, co okazało się dla niego dużym zaskoczeniem. Pomimo pewnych niedogodności związanych z procedurą pobierania komórek, młody człowiek poczuł dumę, mogąc przyczynić się do ratowania życia. “To taka drobna rzecz, a może uratować życie” – podkreślił Aleksander w rozmowie z Radiem Olsztyn, dodając, że jego przyjaciele i koleżanki również oczekują na możliwość pomocy.

Inicjatywa #KOMÓRKOMANIA, która od 5 lat funkcjonuje w II LO w Olsztynie, zrodziła się z potrzeby niesienia pomocy bliskiej społeczności szkolnej. Beata Maciejewska, nauczycielka wychowania fizycznego i koordynatorka akcji, wskazała na rosnącą liczbę chętnych do rejestracji jako potencjalnych dawców.

reklama

Wicedyrektor szkoły, Anna Płocharczyk, podkreśliła zaangażowanie uczniów w działalność charytatywną, wskazując, że młodzież aktywnie uczestniczy i inicjuje wiele przedsięwzięć. “Zdarza się, że uczeń przerasta mistrza” – zauważyła, doceniając kreatywność i zaangażowanie swoich podopiecznych. Historia Aleksandra i akcji #KOMÓRKOMANIA pokazuje, jak ważne jest wsparcie i solidarność w walce z chorobami nowotworowymi krwi.

Link do strony #KOMÓRKOMANIA fundacji DKMS.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ruchacze.pl
27 marca 2024 20:49

Brawo! powinnin Pinokio mu dać medal a nie dla psa który otrzymuje wynagrodzenie za swoją prace i radość że ja wykonał od tego jest

Polecane
Ogłoszenia