Aleksander, uczeń IV klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, niedawno poddał się procedurze, w której przekazał swoje komórki macierzyste za pomocą metody pobrania z krwi obwodowej, swojemu genetycznemu bliźniakowi.
Aleksander dowiedział się o swoim genetycznym bliźniaku w miesiąc po rejestracji w akcji #KOMÓRKOMANIA fundacji DKMS, co okazało się dla niego dużym zaskoczeniem. Pomimo pewnych niedogodności związanych z procedurą pobierania komórek, młody człowiek poczuł dumę, mogąc przyczynić się do ratowania życia. “To taka drobna rzecz, a może uratować życie” – podkreślił Aleksander w rozmowie z Radiem Olsztyn, dodając, że jego przyjaciele i koleżanki również oczekują na możliwość pomocy.
Inicjatywa #KOMÓRKOMANIA, która od 5 lat funkcjonuje w II LO w Olsztynie, zrodziła się z potrzeby niesienia pomocy bliskiej społeczności szkolnej. Beata Maciejewska, nauczycielka wychowania fizycznego i koordynatorka akcji, wskazała na rosnącą liczbę chętnych do rejestracji jako potencjalnych dawców.
Wicedyrektor szkoły, Anna Płocharczyk, podkreśliła zaangażowanie uczniów w działalność charytatywną, wskazując, że młodzież aktywnie uczestniczy i inicjuje wiele przedsięwzięć. “Zdarza się, że uczeń przerasta mistrza” – zauważyła, doceniając kreatywność i zaangażowanie swoich podopiecznych. Historia Aleksandra i akcji #KOMÓRKOMANIA pokazuje, jak ważne jest wsparcie i solidarność w walce z chorobami nowotworowymi krwi.
Link do strony #KOMÓRKOMANIA fundacji DKMS.
Brawo! powinnin Pinokio mu dać medal a nie dla psa który otrzymuje wynagrodzenie za swoją prace i radość że ja wykonał od tego jest