2.9 C
Olsztyn
niedziela, 22 grudnia, 2024
reklama

Jakie zmiany czekają nas w pomocy społecznej? – ankieta odkrywa potrzeby Warmii i Mazur

WiadomościJakie zmiany czekają nas w pomocy społecznej? - ankieta odkrywa potrzeby Warmii...

Do 19 stycznia 2024 roku mieszkańcy Warmii i Mazur mogą wyrazić opinie i wskazać potrzeby w ramach konsultacji społecznych dotyczących projektu „Spójna Polityka Społeczna Warmii i Mazur”, który jest realizowany przez samorząd województwa. Inicjatywa, która ruszyła 1 października 2023 roku, ma na celu dostosowanie systemu pomocy społecznej do aktualnych wymagań i ulepszenie jakości świadczonych usług lokalnych.

Projekt będzie prowadzony aż do końca 2028 roku przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej działający przy Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Zakłada on wsparcie samorządów w zakresie rozwoju lokalnych usług społecznych, organizację szkoleń dla pracowników instytucji związanych z pomocą i integracją społeczną, a także działań na rzecz wzmacniania roli samorządów terytorialnych w ekonomii społecznej.

Działania projektu mają przede wszystkim docierać do kadry zarządzającej usługami społecznymi: pracowników socjalnych, w tym tych związanych ze służbą zdrowia, pracowników instytucji pomocy społecznej, pracowników samorządów terytorialnych oraz osób zajmujących się organizacją wsparcia rodziny, pieczy zastępczej czy adopcji i ich otoczenia.

Aby projekt był jak najbardziej skuteczny, konieczne jest poznanie oczekiwań i potrzeb wszystkich zainteresowanych grup. W tym celu przygotowana została specjalna ankieta, która pomoże dostosować zakres szkoleń oraz doradztwa do indywidualnych wymogów uczestników. Ankieta dostępna jest na stronie badanierops.warmia.mazury.pl i może być wypełniona online lub w formie papierowej.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027 i jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Jego celem jest podniesienie jakości włączenia społecznego.

Wszelkich informacji na temat projektu i konsultacji udzielają pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. To dzięki ich pracy możliwe będzie przeprowadzenie niezbędnych szkoleń i udzielenie doradztwa wszystkim zainteresowanym podmiotom oraz instytucjom.

źródło: Urząd Marszałkowski

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Grzeszek
12 stycznia 2024 21:30

To na prawdę wzruszające że możemy Tyle Dać Tym Co Nigdy Nic Nikomu Nie Dadzą.Jestem strasznie przerażony tym iż śniło mnie się że widziałem 2 cyganów pracujących na budowie ,na umowę na stałe .Do tej pory nie śpię…

qwerty
12 stycznia 2024 17:28

II List do Tesaloniczan (Tes 3, 10): „Kto nie chce pracować, niechaj też nie je”

Polecane