22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Sąsiedzka solidarność: kolejny ambulans z Warmii i Mazur wsparciem dla Ukrainy

ElblągSąsiedzka solidarność: kolejny ambulans z Warmii i Mazur wsparciem dla Ukrainy

Władze Warmii i Mazur przekazały kolejny ambulans Ukrainie. Była to odpowiedź na prośbę gminy Wyżnica w obwodzie czerniowieckim potrzebującej wsparcia w zakresie opieki zdrowotnej. Pojazd pochodzący z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu został wyposażony w niezbędny sprzęt medyczny, w tym inkubator podarowany przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Olsztynie.

reklama

Marszałek województwa Marcin Kuchciński podczas uroczystości przekazania ambulansu wyraził radość z możliwości niesienia pomocy Ukrainie w czasie wojny. Wicemarszałek Sylwia Jaskulska odniosła się do swojej wcześniejszej wizyty w Wyżnicy i przypomniała, jak ważne jest wsparcie dla lokalnych służb, które obecnie zmierzyć się muszą nie tylko z naturalnymi katastrofami, ale również z konfliktem zbrojnym.

Transport ambulansu na Ukrainę organizowany jest przez przedstawicieli Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Wyjazd zaplanowany został na najbliższy poniedziałek z planowanym powrotem w czwartek. Ekipa pokona odległość około 1 tys. km w obie strony, a towarzyszyć jej będzie samochód dostawczy z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej oraz wsparciem dla wojska.

reklama

Od roku 2022 samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył 520 500 zł na pomoc dla obwodu rówieńskiego, przekazując m.in. żywność, agregaty prądotwórcze, koce i śpiwory. Latem zorganizowano na terenie Warmii i Mazur pobyt dla ponad 80 dzieci i młodzieży z Ukrainy. Ze środków samorządu województwa zakupiono także dron wykrywający zagrożenia, który służy teraz strażakom patrolującym granicę ukraińsko-białoruską.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
EX ZONA PAUL'a MARK'a
17 marca 2024 16:13

Proponuje powiesic jeszcze portet Bandery w urzedzie i obok Adolfa Hitlera

przedsiębiorca
17 marca 2024 16:42

jakim prawem? To jest po prostu skandal jak politycy okradają polskiego podatnika!!!!

Polecane