15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Bartosz d’Obyrn namawiał uczniów VI LO do działania organizacji charytatywnej

OlsztynBartosz d'Obyrn namawiał uczniów VI LO do działania organizacji charytatywnej

Wczoraj (27.10) miało miejsce spotkania z uczniami 6 liceum ogólnokształcącego w Olsztynie. “Opowiadaliśmy o misji lokalnej, olsztyńskiej organizacji charytatywnej Deus Vult – Pomoc i Opieka. Mówiliśmy o naszej problematyce i zachęcimy młodzież do dołączenia” – poinformował Bartosz d’Obyrn koordynator organizacji.

reklama

Deus Vult – Pomoc i Opieka działa na terenie Olsztyna od ponad roku. Zaczynaliśmy jako olsztyński wolontariat, teraz otwieramy drugi oddział w Gliwicach. Zajmujemy się organizowaniem zbiórek żywności na rzecz najuboższych mieszkańców Olsztyna, opieką nad osobami starszymi i edukowaniem młodzieży w kwestii pomocy bezinteresownej.

Działamy pod patronatem Rycerskiego i Szpitalniczego Zakonu Świętego Łazarza z Jerozolimy, który założony w XI wieku, jest jednocześnie jedną z najstarszych organizacji szpitalnych świata. Za dobroczynną działalność Zakonu, królowie Polski Ludwik I Wielki i Władysław III Warneńczyk objęli go protektoratem. Zakon działa nieprzerwanie po dziś dzień.

Bartosz d'Obyrn namawiał uczniów VI LO do działania organizacji charytatywnej pomoc Olsztyn, Wiadomości
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pomidor
27 października 2022 16:20

Znowu promowanie tego chłopca? Rozumiem że tatuś ale ktoś kto potrafi w tydzień rozwalić poważną organizację (teoretycznie) nie powinien brać się do żadnych akcji publicznych. Ale jak widać tatuś nauczył synka że najłatwiej żyje się z publicznej kasy.

Emil
27 października 2022 22:04

Brawo Panie Bartoszu! Trzeba pomagać. Dziękuje, że edukuje Pan młodzież.

Polecane
Ogłoszenia