5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Robert Szewczyk, w pomysłowy sposób odpowiada na hejt i negatywne komentarze w internecie

OlsztynRobert Szewczyk, w pomysłowy sposób odpowiada na hejt i negatywne komentarze w...

W miarę zbliżania się wyborów samorządowych, które odbędą się już 7 kwietnia, kampanie wyborcze wszystkich kandydatów na prezydenta miasta Olsztyn wchodzą w decydującą fazę. Robert Szewczyk, w pomysłowy sposób odpowiada na hejt i negatywne komentarze w internecie.

reklama

Robert Szewczyk obecnie pełni funkcję przewodniczącego Rady Miasta Olsztyna. W wyborach startuje z ramienia Platformy Obywatelskiej.

reklama

Humor jako narzędzie polityczne

Szewczyk, zamiast ignorować krytyczne głosy, wykorzystuje je jako okazję do prezentacji swojej osoby z bardziej ludzkiej strony, często odpowiadając z humorem. Jeden z internautów nazwał go “sobowtórem Kosiniaka”, sugerując podobieństwo do innego znanego polityka. Szewczyk odpowiedział z przymrużeniem oka: “ja pierwszy zapuściłem brodę i to Kosiniak jest podobny do mnie”.

Inny przykład pokazuje Szewczyka jako osobę otwartą na nietypowe pytania. Na zapytanie: “czy Pan Szewczyk lubi robaki?”, odpowiedział z nostalgią, wspominając swojego dawno zaginionego patyczaka: “Miałem patyczaka i nie wiem, co się z nim stało, ale go lubiłem”.

Odpowiedź na krytykę dotyczącą polityki fiskalnej

Na komentarz Krzysztofa, który zarzucił “czerwonej chołocie” podnoszenie podatków i marnotrawstwo publicznych środków na limuzyny, Szewczyk odpowiedział, podkreślając swoją skromność i praktyczne podejście do życia: “jeżdżę skodą, ma 10 lat, to dobry samochód, na nic bym nie zamienił”.

reklama

Hejt w okresie wyborów

W okresie wyborów hejt w internecie często przybiera na sile, stając się narzędziem wykorzystywanym do dyskredytowania przeciwników politycznych lub wyrażania frustracji związanej z aktualną sytuacją polityczną. Ta intensyfikacja negatywnych emocji w przestrzeni wirtualnej jest odzwierciedleniem podziałów społecznych i polaryzacji opinii, które nasilają się w trakcie kampanii wyborczych.

Kampania Szewczyka pokazuje, że można na hejt odpowiadać w sposób konstruktywny, wykorzystując humor i otwartość na dialog.

*Finansowane przez KKW Koalicja Obywatelska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ruchacze.pl
28 marca 2024 20:04

Oszust kazdy procz pani Moniki i pana Czesława. Procz tych dwóch osób reszta idzie tylko dla swoich sponsorow, rodzin i bliskich, ludzi ma gdzies oni sa dla nich tylko narzedziem do celu.

Wieśniak z Wilimowa
29 marca 2024 07:45

O Jezu! Jaki pomysłowy! A na debacie Stomilu nie błysnął, ani humorem ani intelektem. Patrzył skrzywiony z nałożonym sztucznie uśmiechem, oczami po sali błądził, jakby rozumu szukał.

Polecane
Ogłoszenia