0
-8.6 C
Olsztyn
czwartek, 8 stycznia, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

W Galerii BWA interaktywna podróż dla najmłodszych. Dźwięki skryte w dziełach sztuki

OlsztynW Galerii BWA interaktywna podróż dla najmłodszych. Dźwięki skryte w dziełach sztuki

Galeria BWA w Olsztynie zaprasza najmłodszych na zajęcia kreatywne „Mali odkrywcy sztuki”, które odbędą się 23 marca w godzinach 11.30-12.30. Podczas wydarzenia dzieci w wieku 4-7 lat będą miały okazję wcielić się w rolę detektywów i odkryć dźwięki w dziełach sztuki.

reklama

Stwórz własny instrument

– Dźwięki mieszkają w obrazach, ukryte są w rzeźbach, a czasem słyszymy je w całej galerii. Przyszedł czas, abyśmy ich poszukali i odkryli, gdzie artyści je skryli. Na koniec stworzymy własne instrumenty i postaramy się oddać dźwięki zamknięte w sztuce – zachęcają przedstawiciele Galerii BWA.

Celem spotkania jest nie tylko wspólna zabawa, ale również edukacja młodych olsztynian.

reklama

– Dzieci uwielbiają odkrywać świat, także ten kreowany przez artystów, dlatego warto im go przybliżyć – uważają organizatorzy. – Postaramy się znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących pytań oraz oswoić najmłodszych z takim miejscem jak galeria – zachęcają.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w spotkaniu niezbędne jest wcześniejsze zapisanie dziecka poprzez adres email: m.sadowska@bwa.olsztyn.pl. Organizatorzy informują, że w wydarzeniu mogą uczestniczyć również dzieci nieco starsze lub młodsze niż zakładany przedział wiekowy, ale w takim przypadku zaleca się wcześniejszy kontakt z organizatorami.

Wydarzenie odbędzie się w Galerii BWA przy al. Piłsudskiego 38. Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł i obejmuje wejście jednego dziecka wraz z opiekunem. Za udział każdego kolejnego dziecka wymagana jest opłata w wysokości 7 zł.

Galeria BWA stanowi ważny punkt na kulturalnej mapie Olsztyna. Jest to miejsce, w którym regularnie organizowane są wydarzenia i warsztaty skierowane do różnych grup wiekowych promujące sztukę i edukację artystyczną.

Twórcza podróż po świecie sztuki dla najmłodszych w Galerii BWA. - W Galerii BWA interaktywna podróż dla najmłodszych. Dźwięki skryte w dziełach sztuki

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Kormoran Kortowiady dla Braci Figo Fagot

Bracia Figo Fagot dzięki głosom publiczności wystąpią ponownie podczas Kortowiady 2026!

Magazyn, który pracuje za firmę – kiedy obsługa staje się przewagą

Obsługa magazynowa jako element strategii biznesowej.

Mszyce pod kontrolą – jak rozpoznać problem i skutecznie chronić rośliny

Mszyce to jeden z najbardziej problematycznych szkodników.

Ruszyła przedsprzedaż osiedla TEMPO. Nowy standard mieszkania w Olsztynie

To osiedle dla tych, którzy chcą mieszkać nowocześnie, bez konieczności rezygnowania z komfortu lub długich dojazdów.

Prawo jazdy i obowiązki kierowcy – o czym pamiętać przed wyjazdem na drogę?

Jakie są najważniejsze obowiązki kierowcy po odebraniu prawa jazdy?

Utylizacja dokumentów w warszawskiej branży transportowej

Dlaczego dokumenty z transportu wymagają szczególnej uwagi?

Kupno mównicy z pleksi czy wynajem? Co bardziej się opłaca

Kupno vs wynajem mównicy – porównanie kosztów i korzyści

Ippon Group w ścisłej czołówce polskich deweloperów. Potwierdzony sukces na rynku ogólnopolskim

Olsztyński Ippon Group jest dziś jednym z najbardziej dynamicznych i wiarygodnych graczy na krajowym rynku nieruchomości.
reklama
reklama