24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

W Galerii BWA interaktywna podróż dla najmłodszych. Dźwięki skryte w dziełach sztuki

OlsztynW Galerii BWA interaktywna podróż dla najmłodszych. Dźwięki skryte w dziełach sztuki

Galeria BWA w Olsztynie zaprasza najmłodszych na zajęcia kreatywne „Mali odkrywcy sztuki”, które odbędą się 23 marca w godzinach 11.30-12.30. Podczas wydarzenia dzieci w wieku 4-7 lat będą miały okazję wcielić się w rolę detektywów i odkryć dźwięki w dziełach sztuki.

reklama

Stwórz własny instrument

– Dźwięki mieszkają w obrazach, ukryte są w rzeźbach, a czasem słyszymy je w całej galerii. Przyszedł czas, abyśmy ich poszukali i odkryli, gdzie artyści je skryli. Na koniec stworzymy własne instrumenty i postaramy się oddać dźwięki zamknięte w sztuce – zachęcają przedstawiciele Galerii BWA.

Celem spotkania jest nie tylko wspólna zabawa, ale również edukacja młodych olsztynian.

reklama

– Dzieci uwielbiają odkrywać świat, także ten kreowany przez artystów, dlatego warto im go przybliżyć – uważają organizatorzy. – Postaramy się znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących pytań oraz oswoić najmłodszych z takim miejscem jak galeria – zachęcają.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w spotkaniu niezbędne jest wcześniejsze zapisanie dziecka poprzez adres email: m.sadowska@bwa.olsztyn.pl. Organizatorzy informują, że w wydarzeniu mogą uczestniczyć również dzieci nieco starsze lub młodsze niż zakładany przedział wiekowy, ale w takim przypadku zaleca się wcześniejszy kontakt z organizatorami.

Wydarzenie odbędzie się w Galerii BWA przy al. Piłsudskiego 38. Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł i obejmuje wejście jednego dziecka wraz z opiekunem. Za udział każdego kolejnego dziecka wymagana jest opłata w wysokości 7 zł.

reklama

Galeria BWA stanowi ważny punkt na kulturalnej mapie Olsztyna. Jest to miejsce, w którym regularnie organizowane są wydarzenia i warsztaty skierowane do różnych grup wiekowych promujące sztukę i edukację artystyczną.

W Galerii BWA interaktywna podróż dla najmłodszych. Dźwięki skryte w dziełach sztuki kultura Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia