11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Olsztyn kulturalnie: cykl wystaw jako alternatywa dla aktywności na świeżym powietrzu

OlsztynOlsztyn kulturalnie: cykl wystaw jako alternatywa dla aktywności na świeżym powietrzu

Olsztyńskie instytucje kulturalne zapewniają mieszkańcom i gościom miasta szeroki wachlarz wystaw, które pomagają umilić czas, gdy zmienna aura nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu.

reklama

Ekspozycje prezentowane są w różnych miejscach Olsztyna. Miejski Ośrodek Kultury, na przykład, organizuje wystawy w trzech lokalizacjach. W Galerii Amfilada, mieszczącej się w Kamienicy Naujacka, odwiedzający mogą podziwiać rysunki i grafikę Zbigniewa Urbalewicza. Wystawa „Quadrata” jest dostępna do 18 lutego.

Nieco inny charakter ma ekspozycja „Ikony popkultury”, którą będzie można obejrzeć w Galerii Dobro przy ul. Stare Miasto 24-25. Wystawa prezentuje portrety po warsztatach charakteryzacji i będzie dostępna do końca lutego. Z kolei w Zajezdni Trolejbusowej przy ul. Knosały można zobaczyć „Nie-zabawki” Piotra Rogalińskiego przedstawiające rzeźby, instalacje i artefakty wykonane z materiałów odzyskanych. Ekspozycja ta będzie trwała do 3 marca.

reklama

Biblioteka Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38 regularnie organizuje wystawy. Tym razem będzie w niej można podziwiać prace Anny Korczak, studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Autorka zaprezentuje swoje dzieła pod nazwą „Matryca i bawełna”. Tytuł pochodzi od nośników prac – grafiki tworzone na matrycy są odbijane na papierze bawełnianym.

W BWA Galerii Sztuki jeszcze do 3 marca będzie trwała ekspozycja „Ćwiczenia z przemijania”, o której kuratorka i dyrektorka Małgorzata Bojarska-Waszczuk mówi: „Kiedy zaczynamy czuć się śmiertelni, staje się to dla nas trudne do zniesienia. Uciekamy od tej wiedzy. Ale w jakimś momencie życia, jakaś strata, jakiś brak, uświadamia nam, że zaczął się czas odejmowania. Wtedy zaczynamy ćwiczenia z przemijania”.

W przyszłym tygodniu mieszkańcy będą mieli także okazję zwiedzić wystawę w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Wernisaż fotografa Jarosława Poliwki skupiony będzie na przedstawieniu portretów babć i dziadków. Odbędzie się on 17 lutego i pokryje się z premierą spektaklu „Babcia”.

reklama

Wszystkie te wydarzenia są dowodem na to, że mimo niesprzyjającej pogody, w Olsztynie nie brakuje możliwości kulturalnego spędzenia czasu.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia