10 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Sztuka w przestrzeniach BWA: multimedialny projekt i wystawa prac

OlsztynSztuka w przestrzeniach BWA: multimedialny projekt i wystawa prac

Już w najbliższy piątek, 8 marca, w galerii BWA odbędzie się wernisaż wystaw dwóch utalentowanych artystek: Anny Kutery i Izabeli Chamczyk. 

reklama

Wystawę „Titanic” Anny Kutery będzie można obejrzeć w sali głównej galerii. Artystka zaprezentuje model statku zatrzymanego w kluczowym momencie swojej podróży. Kuterę inspirowały opowieści o ludzkich dążeniach i cierpieniu, o przerwanych życiorysach i marzeniach, które nigdy się nie spełnią. W sztuce Anny Kutery spotykają się różnorodne formy wyrazu artystycznego od fotografii, przez rzeźbę, instalację aż po film. Artystka wykorzystuje w swych pracach przekazy medialne oraz ilustracje znane z mediów.

Anna Kutera urodziła się w Zgorzelcu i jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Współorganizowała Międzynarodową Galerię Sztuki Najnowszej oraz Galerię Sztuki Najnowszej w Klubie Studenckim „Pałacyk” we Wrocławiu.

reklama

Drugą ekspozycją prezentowaną w sali kameralnej będzie wystawa „Powiem wszystkim, że płakałaś” autorstwa Izabeli Chamczyk. Inspiracją była Kim Gordon, basistka i wokalistka zespołu Sonic Youth oraz artystka wizualna, która jako jedna z pierwszych grających na scenie muzycznej lat 80. zapoczątkowała trend kobiecych występów w świecie zdominowanym przez męskie zespoły.

Izabela Chamczyk ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a jej twórczość charakteryzuje się procesualnym, zmysłowym i emocjonalnym podejściem odnoszącym się często do seksualności i cielesności.

Wystawy dostępne będą w Biurze Wystaw Artystycznych w Olsztynie. Projekt „Titanic” będzie można obejrzeć do 14 kwietnia, natomiast prezentację „Powiem wszystkim, że płakałaś” – do 7 kwietnia.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane