20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Niezwykła operacja w Iławie. Usunięto 14 kg guz jajnika

IławaNiezwykła operacja w Iławie. Usunięto 14 kg guz jajnika

W szpitalu w Iławie doszło do niezwykłego wydarzenia medycznego. Lekarze operowali 46-letnią pacjentkę, u której zdiagnozowano gigantyczny guz jajnika ważący 14 kilogramów. Operacja, która miała miejsce w piątek 15 marca, została przeprowadzona w trybie nagłym, ze względu na stan zagrażający życiu kobiety.

reklama

Skomplikowana operacja

Pacjentka trafiła do Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w stanie ciężkim, z niewydolnością krążeniowo-oddechową. Zespół chirurgów i anestezjologów stanął przed trudnym zadaniem usunięcia guza, którego rozmiary i waga stanowiły ogromne wyzwanie. “14-kilogramowy guz jajnika jest niechlubnym rekordzistą i nigdy wcześniej nie był operowany w tak dużym zaniedbaniu” – podkreśla szpital w komunikacie.

reklama

Zaangażowanie i profesjonalizm zespołu medycznego

Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszego zespołu medycznego, operacja zakończyła się sukcesem. Aktualnie pacjentka oczekuje na dalsze konsultacje i jest pod opieką naszych lekarzy. Chcielibyśmy serdecznie podziękować całemu zespołowi medycznemu za podjęcie wyzwania i sukces” – napisał iławski szpital w komunikacie.

Operacja w Iławie to nie tylko sukces medyczny, ale również potwierdzenie wysokich kompetencji i gotowości zespołu do działania w ekstremalnych warunkach. Przypadek ten, choć rzadki, podkreśla znaczenie ciągłego rozwoju w dziedzinie medycyny i gotowości do podejmowania działań ratujących życie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Hans
22 marca 2024 14:22

14kg guz to chyba ogromne zaniedbanie, chyba że na drodze stanął brak możliwości dbania spowodowany przez los

Polecane