22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Nowe kierunki na UWM

OlsztynNowe kierunki na UWM

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wprowadza od października 2024 roku nowe specjalności kształcenia, odpowiadając na dynamicznie zmieniające się zapotrzebowanie rynku pracy i zainteresowania studenckie. Wśród innowacji znajdą się studia magisterskie z resocjalizacji z penitencjarystyką, drugi stopień studiów z socjologii oraz świeżo opracowane programy na kierunku pedagogika, zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia.

reklama

Resocjalizacja z penitencjarystyką: Odpowiedź na potrzeby rynku

Nowy kierunek magisterski z resocjalizacji z penitencjarystyką to propozycja dla osób zainteresowanych pracą w systemie penitencjarnym, a także dla tych, którzy już pracują w tej przestrzeni i pragną podnieść swoje kwalifikacje. Jak podkreśla dr Beata Adrjan, prodziekan ds. kształcenia, inicjatywa ta jest odpowiedzią na wyraźne zapotrzebowanie ze strony Okręgowej Służby Więziennej. Program studiów został przygotowany tak, by umożliwić absolwentom uzyskanie niezbędnych kwalifikacji do pracy jako wychowawcy czy specjaliści w różnorodnych ośrodkach opiekuńczych oraz placówkach penitencjarnych.

Socjologia na drugim stopniu studiów

Po kilku latach przerwy Wydział Nauk Społecznych UWM reaktywuje kierunek socjologia na studiach magisterskich. Zainteresowanie studiami socjologicznymi znacząco wzrosło, co skłoniło wydział do otwarcia możliwości kontynuowania edukacji na drugim stopniu. Program kierunku zakłada praktyczne przygotowanie studentów do pracy socjologicznej, w tym 480 godzin praktyk, co ma zagwarantować absolwentom solidne umiejętności badawcze.

reklama

Nowości na kierunku pedagogika

W odpowiedzi na najnowsze wymagania ministerialne, Wydział Nauk Społecznych UWM modyfikuje ofertę edukacyjną na kierunku pedagogika. Nowe programy nauczania będą kształcić nauczycieli świetlicy i pedagogów szkolnych, przygotowując ich do pracy zarówno w szkołach podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Zmiany te mają na celu zapewnienie studentom pełnych kwalifikacji nauczycielskich, zgodnie z aktualnymi standardami.

Innowacje w ofercie kształcenia UWM

Nowości w ofercie Wydziału Nauk Społecznych wpisują się w szersze zmiany w kierunkach kształcenia oferowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na rok akademicki 2024/2025. Poza zmianami na WNS, uniwersytet wprowadza także nowe kierunki i specjalizacje na innych wydziałach, co jest odpowiedzią na aktualne trendy w nauce i na rynku pracy.

Szczegóły dotyczące rekrutacji i nowych programów nauczania będą dostępne na stronie internetowej Wydziału oraz podczas Dnia Otwartego 11 kwietnia.

reklama

źródło: UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane