Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (UWM) w Olsztynie zaznaczył swoją obecność na międzynarodowej arenie akademickiej, osiągając znaczący awans w prestiżowym rankingu SCImago. W najnowszym zestawieniu, obejmującym 9054 instytucje z całego świata, UWM zajął 1222. miejsce, poprawiając swoją pozycję o 107 miejsc w stosunku do poprzedniego roku. Taki wynik podkreśla rosnące znaczenie olsztyńskiej uczelni w globalnej społeczności naukowej.
Sukces UWM: skok w rankingu SCImago
Ranking SCImago, prowadzony od 2009 roku, ocenia uniwersytety, instytucje akademickie oraz firmy prywatne na podstawie danych bibliometrycznych. Analizuje wyniki badań, innowacyjność oraz wpływ społeczny instytucji, biorąc pod uwagę ich widzialność w internecie. W tegorocznym zestawieniu wprowadzono zmiany, uwzględniające trzy nowe wskaźniki odzwierciedlające wpływ społeczny instytucji, co jeszcze bardziej podnosi wartość i aktualność rankingu.
Wśród krajowych uczelni UWM utrzymuje silną pozycję, zajmując 21. spośród 70 polskich uczelni i 6. miejsce pośród polskich uniwersytetów klasycznych. To świadczy o nieustannym dążeniu olsztyńskiej uczelni do doskonałości w dziedzinie nauki i edukacji.
Inne rankingi
UWM wyróżnia się szczególnie w obszarze weterynarii, gdzie zajął 3. miejsce w Europie Wschodniej i 141. na świecie, co jest wyrazem międzynarodowego uznania dla prowadzonych tutaj badań. Taki wynik podkreśla znaczący wkład UWM w rozwój globalnej wiedzy naukowej i praktyki weterynaryjnej.
Olsztyńska uczelnia osiągnęła również znaczące sukcesy w innych rankingach, co potwierdza jej solidną pozycję i wpływ na rozwój nauki. W THE World University Rankings 2024 UWM znalazł się w przedziale 1501+, a w rankingu GRAS weterynaria UWM została sklasyfikowana w przedziale 101–150, poprawiając swoją pozycję z poprzedniego roku. W aktualnym rankingu uwzględniono siedem polskich szkół wyższych, co stanowi wzrost o trzy w stosunku do ostatniej edycji, przy czym od UWM lepszy wynik osiągnęła jedynie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Co więcej, kategoria nauk rolniczych – obejmująca także hodowlę zwierząt i rybactwo pod ogólnym terminem „agricultural sciences” – została uwzględniona w rankingu GRAS po raz pierwszy, plasując się w przedziale 201–300. Wśród siedmiu polskich uczelni biorących udział, UWM zajął miejsce czwarte, znajdując się za uniwersytetami przyrodniczymi w Poznaniu, Wrocławiu oraz Lublinie.
Niedawno opublikowane wyniki QS World University Rankings oraz The Center for World University Rankings (CWUR) również odnotowały obecność UWM, co świadczy o jego stałym rozwoju i umacnianiu międzynarodowej renomy. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski wyróżnia się także w zakresie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, zajmując 6. miejsce wśród polskich uniwersytetów klasycznych w rankingu THE Impact. Szczególnie doceniono tu działania uczelni w obszarze celu 15. – Życie na lądzie, co pokazuje jej zaangażowanie w rozwiązywanie globalnych problemów ekologicznych.
Awans UWM w międzynarodowych rankingach to nie tylko powód do dumy dla społeczności akademickiej, ale także potwierdzenie, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie jest ważnym ośrodkiem naukowym, który ma znaczący wpływ na rozwój nauki i edukacji nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
źródło: UWM
moj ex maz swiadczy uslugi nauka lodzenia i prostytucja meska dla chlopcow z uwm