24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Ryzykując własnym życiem, młodzi policjanci z Olsztyna uratowali ludzi z ognia

OlsztynRyzykując własnym życiem, młodzi policjanci z Olsztyna uratowali ludzi z ognia

Bez wahania i pomimo wielkiego ryzyka dla własnego zdrowia i życia młodzi policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podjęli się heroicznej akcji, by ratować ludzi z ognia. W niedzielny wieczór, około godziny 22:00, policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku przy ul. Towarowej.

reklama

St. post. Julia Rudowska i st. post. Michał Narewski jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia. Zauważywszy gęsty dym wydobywający się z budynku przy ulicy Towarowej, podjęli błyskawiczną decyzję o wkroczeniu do środka. Na klatce schodowej dostrzegli otwarte drzwi do jednego z mieszkań, z którego się wydobywały płomienie. Kilka kroków dalej napotkali starszego mężczyznę, którego natychmiast ewakuowali na zewnątrz.

Z informacji uzyskanych od 67-latka wynikało, że w palącym się mieszkaniu znajdują się jeszcze inne osoby potrzebujące pomocy. Policjanci, nie zważając na niebezpieczeństwo, powrócili do budynku i trafili do wskazanego mieszkania. Tam znaleźli 5 osób, w tym jedną z problemami z oddychaniem i oraz z trudnościami w poruszaniu się. Wszystkim się udało bezpiecznie uciec z zagrożonego miejsca.

reklama

Po ewakuacji osób zagrożonych funkcjonariusze wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie przeszukali pozostałe mieszkania na parterze, aby się upewnić, że nikt już tam nie pozostał. Strażacy natomiast przystąpili do ewakuacji mieszkańców z pięter oraz rozpoczęli akcję gaśniczą.

Na szczęście w pożarze nikt poważnie nie ucierpiał i nie było potrzeby hospitalizacji poszkodowanych.

Początkowe ustalenia wskazują, że ogień wybuchł w jednym z mieszkań na parterze. Obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn pożaru oraz okoliczności towarzyszących temu zdarzeniu.

reklama
Ryzykując własnym życiem, młodzi policjanci z Olsztyna uratowali ludzi z ognia Kronika policyjna Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Psychiatra Paula Marka
21 marca 2024 12:02

tacy piekni i stoja w niepelnym umundurowaniu tj bez czapek… PRZESTEPCY

Polecane
Ogłoszenia