15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Ewakuacja mieszkańców Olsztyna po znalezieniu niewybuchu na budowie

OlsztynEwakuacja mieszkańców Olsztyna po znalezieniu niewybuchu na budowie

W związku z odkryciem niewybuchu podczas prac budowlanych przy ul. Sielskiej w Olsztynie zaplanowano ewakuację mieszkańców pobliskich budynków. Akcja ma rozpocząć się w środę 21 lutego o godzinie 8:00. Policjanci wezwali mieszkańców do opuszczenia lokali usługowych i mieszkań w promieniu 500 metrów oraz poinformowali o zamknięciu ulicy Sielskiej na czas trwania operacji.

reklama

Znalezisko zostało wykryte we wtorek rano, a na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne wraz z grupą rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Obszar zagrożenia został zabezpieczony, aby zapobiec niebezpieczeństwu osób postronnych. Decyzja o ewakuacji zapadła po konsultacjach z saperami, którzy podczas środowej operacji bezpiecznie usuną niewybuch.

Zarówno mieszkańcy objęci ewakuacją, jak i ci, którzy pozostaną w swoich domach, powinni stosować się do poleceń służb. Policja apeluje o zachowanie spokoju i przejście do wyznaczonych miejsc, a także dostosowanie się do przekierowań na trasy alternatywne.

reklama

Akcja służb ma zapewnić bezpieczeństwo całej okolicy i skuteczne usunięcie znalezionego niewybuchu. Szczegółowe informacje o ewakuacji, a także wytyczne dla mieszkańców, będą dostępne w komunikatach lokalnych władz oraz na stronie internetowej policji.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia