24 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Mieszkanki Gołdapi oszukane przez pracowników banku

GołdapMieszkanki Gołdapi oszukane przez pracowników banku

Oszustwa metodą „na pracownika banku” i fałszywe inwestycje wciąż zbierają żniwo wśród niczego nieświadomych ofiar. W ostatnim czasie na terenie powiatu gołdapskiego doszło do dwóch przestępstw, których konsekwencje finansowe okazały się dla pokrzywdzonych druzgocące. Mimo ciągłych ostrzeżeń i wprowadzanych środków ostrożności przestępcy nie ustają w wysiłkach, by nieuczciwie zdobyć zysk.

reklama

Pierwszy przypadek dotyczy kobiety, która stała się celem rzekomego pracownika banku. Zadzwonił on do niej z informacją o wniosku kredytowym złożonym rzekomo na jej dane, twierdząc, że może być to próba wyłudzenia. Oszust zaoferował pomoc i nakłonił poszkodowaną do zainstalowania komunikatora internetowego oraz dodatkowej aplikacji. W trakcie rozmowy telefonicznej i poprzez chat wskazywał jej kroki do wykonania. Poszkodowana pod wpływem emocji i poddana presji czasowej wykonała serię działań, które finalnie skutkowały utratą blisko kilkunastu tysięcy złotych z jej konta bankowego.

W drugim przypadku pokrzywdzona poprzez ogłoszenie na jednym z portali społecznościowych została skuszona obietnicą łatwego zarobku. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego do kobiety odezwał się mężczyzna podający się za pracownika firmy inwestycyjnej. Radził on zainstalowanie aplikacji AnyDesk mającej na celu ułatwienie współpracy. Fałszywy analityk utrzymywał kontakt z ofiarą przez trzy tygodnie, w czasie których kobieta dokonywała przelewów na podane rachunki bankowe. Na swoim wirtualnym koncie zobaczyła rzekome zyski z inwestycji, ale gdy chciała wypłacić środki, szybko przyszło brutalne zderzenie z rzeczywistością – okazało się, że straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych w oszukańczym procederze.

reklama

Te ostatnie zdarzenia przypominają o potrzebie zachowania czujności. Jakiekolwiek ogłoszenia i reklamy, które zachęcają do szybkiego pomnażania majątku, powinny budzić naszą wątpliwość i sprawić, że dwa razy się zastanowimy, zanim podejmiemy działania. Właściwa weryfikacja i zdroworozsądkowe podejście do takich ofert mogą uchronić nas przed utratą środków finansowych.

źródło: KPP Gołdap

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia