10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Seniorka z Olsztyna straciła 70 tysięcy złotych

OlsztynSeniorka z Olsztyna straciła 70 tysięcy złotych

Oszuści podszywający się pod funkcjonariuszy CBŚP znowu w akcji. Tym razem ich ofiarą padła seniorka z Olsztyna. Kobieta straciła niemal 70 tysięcy złotych, bo uwierzyła, że wspiera policyjną akcję. Policja apeluje do społeczeństwa, aby rozmawiali z seniorami o tych niebezpiecznych metodach i poszerzali świadomość na temat zagrożeń tego typu.

reklama

Przestępcy działają coraz śmielej. W ubiegłą środę do 83-letniej mieszkanki Olsztyna najpierw zadzwoniła osoba, która poinformowała ją, że kobieta ma do odebrania jakieś pieniądze. Połączenie jednak zostało nagle przerwane. Po chwili do olsztynianki zadzwonił kolejny oszust, który przedstawił się jako policjant Centralnego Biura Śledczego Policji. Poinformował kobietę, że przed chwilą rozmawiała ze złodziejem, który chce ją okraść. Przekonywał, że jej pieniądze są w niebezpieczeństwie i powinna przekazać je „policjantom”, by je chronić.

Niedługo po rozmowach telefonicznych w drzwiach mieszkania seniorki pojawiła się osoba, której to kobieta przekazała spakowaną gotówkę. Poszkodowana przekazała oszustom prawie 70 tysięcy złotych.

reklama

Policja przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie informują telefonicznie o szczegółach prowadzonych przez siebie akcji oraz nie proszą o wręczanie pieniędzy nieznajomym. Ważne jest, aby nie dzielić się informacjami o posiadanych środkach finansowych i nie podejmować pochopnych decyzji dotyczących transakcji. W razie wątpliwości należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Jest to również dobra okazja, aby przypomnieć o kampanii profilaktycznej „Dzwoni oszust! Rozłącz się!”, której celem jest uświadomienie społeczeństwu ryzyka związanego z tego typu oszustwami telefonicznymi.

Tylko edukacja oraz ciągłe przypominanie o możliwych zagrożeniach może zwiększyć bezpieczeństwo szczególnie osób starszych, które często padają ofiarami tych nieuczciwych działalności.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
berek
15 lutego 2024 16:12

Nie mogę sie doczekać kiedy będę emerytem i będę miał tyle siana w skarpecie

tylko S16
9 lutego 2024 22:06

Ciekawe, skąd miała tyle pieniendzy?

Polecane
Ogłoszenia